Galatasaray’dan UEFA Başvurusu Hükmen Galip Mi Sayılacak

Galatasaray’dan UEFA Başvurusu Hükmen Galip Mi Sayılacak

8 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray Kulübü, UEFA Avrupa Ligi E grubu kapsamında oynadığı 4. mücadelede Lokomotiv Moskova’yı kendi sahasında konuk etti. Maç sonucu Galatasaray 1 – 1 Lokomotiv Moskova. Aslan ekibi, Rus ekibi ile olan maçı için UEFA’ya kural hatası başvurusunda bulundu.

Sarı Kırmızılı yöneticiler, yaptıkları başvuruda hükmen galip sayılmazlar ise karşılaşmanın yeniden oynanmasını talep ettiklerini bildirdi. İşte Cimbom’un UEFA gündemine dair merak edilen ayrıntılar…

Aslan ekibi, sosyal medya üzerinden de yapılan bu kural ihlali ile alakalı paylaşımda bulundu. Galatasaray Kulübü, resmi olarak gerekli hukuki başvuruların yapıldığını ve UEFA’dan gelecek yanıtı beklediklerini başta taraftarları olmak üzere tüm spor camiasına bu sayede duyurdu. Taraftarlar, itirazın sonucunu merakla bekliyor.

UEFA AVRUPA LİGİ E GRUBU 4. HAFTA MAÇINDA GALATASARAY EVİNDE KARŞILAŞTIĞI RUS EKİBİ LOKOMOTİV MOSKOVA İLE 1-1 BERABERE KALDI. (GÖKHAN KILINÇER/İSTANBUL-İHA) UEFA Avrupa Ligi E Grubu 4. hafta maçında Galatasaray evinde karşılaştığı Rus ekibi Lokomotiv Moskova ile 1-1 berabere kaldı.

Lokomotiv Moskova Maçında Yaşananalar…

Lokomotiv Moskova, 4. maçını Aslan ekibi ile gerçekleştirdi. Rus ekibinden Dmitry Zhivoglyadovdakika 90 + 2’de Kerem Aktürkoğlu’na faulde bulundu. Hakem SandroScharer, o anda Dmitry’ye sarı kart göstermek üzere iken Diagne oyuna devam etmeyi istedi.

Fakat Dimitri Barinov, onu yaptığı sert müdahaleyle engelledi. İki takım da yaşanan bu müdahale sonrasında kendi aralarında tartışma yaşadı.

Tartışma sona erdiğinde İsviçreli hakem Barinov ve Diagne’e art arda sarı kart gösterdi. Ardından iki futbolcuya ek olarak Kerem Aktürkoğlu’na faulde bulunan Dmitry Zhivoglyadov’a da sarı kart gösterildi.

İsviçreli Hakem Kerem’e Anlattı

Dmitry Zhivoglyadov, neden kendisine sarı kart gösterildiğini anlamadı. Etrafa şaşkın gözler ile bakan Rus oyuncu, Barinov ve Diagne’inpozisyonunda hiçbir etkisi olmadığını savundu.

Ancak Kerem Aktürkoğlu, hakemin yanına giderek Zhivoglyadov’un kendisine müdahalesi neticesinde ilk sarı kartı görmek üzere olduğunu ve şimdi ikinci sarı kart ile kırmızı kart alması gerektiğini ifade etti. İsviçreli hakem, Kerem’e bunun faul için gösterildiğini anlattı.

Galatasaray, yaşanan bu kural ihlali karşısında tepkisiz kalmadı ve UEFA’ya başvurdu. Yapılan başvuruda 4 Kasım 2021 Perşembe günü oynanan Lokomotiv Moskova müsabakasında meydana gelen kural ihlali neticesinde Aslan ekibi hükmen galip sayılması gerektiği savunuldu. Aksi halde mücadelenin yeniden oynanması gerektiği belirtildi.