GALATASARAY’DA SOFİANE FEGHOULİ KALACAK MI?

8 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı takım yaz transfer sezonu ile beraber bu sezon takımda yeni bir yapılanmaya gitmişlerdi.

İlk olarak kadroda düşünülmeyen ve yıllık ücreti fazla olan oyuncular ile yollarını ayrıma kararı alan sarı kırmızlı takım birçok oyuncusu ile de yaz transfer sezonunda yolarını ayırmışlardı.

Takımın yaş ortalamasını da düşüren Galatasaray ‘da Cezayirli oyuncu 31 yaşındaki SofianeFeghouli ‘nin durumu işe belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Cezayirli oyuncu sarı kırmızlı takımda ki sözleşmesinin son 6 ayına giren oyuncusu SofianeFeghouli ile henüz maşaya oturmayan Galatasaray yıllık ücreti yüksek olan oyuncu için indirime gitmesi halinde yeni bir sözleşme imzalanması gündem de.

LOKOMOTİV MOSKOVA MAÇINDA’Kİ GOLÜ MUHTEŞEM

Sarı kırmızlı takım da birçok başarı elde eden Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli takımdan ayrılmaya sıcak bakmıyor. Tecrübeli oyuncu takımın önemli bir parçası olduğunu süper ligde Gaziantep maçı ve son UEFA Avrupa ligi maçında attığı muhteşem gol ile bunu bir kez daha sarı kırmızlı camiaya göstermiş oldu.

Galatasaray ‘ da set oyunun da oyunu kontrolü, pas geçişleri ve oyun aklı ile muhteşem işler yapan Cezayirli oyuncu Sofiane Feghouli sarı kırmızılı forma ile kariyerine devam etmek istiyor ise yıllık ücret konusunda büyük fedakarlıklar yapması gerekecek.

Bu sezon sarı kırmızlı forma ile süper lig de 421 dakika süre ala bilen tecrübeli oyuncu 1 gol ve 1 asist katkısı sağladı.

Sarı kırmızılı forma ile UEFA Avrupa Liginde ise 2 gol kaydetti.

SOFİANE FEGHOULİ SARI KIRMIZLI TAKIM KARİYERİ

Sarı kırmızlı takımda birçok başarılara imza atan Cezayirli oyuncu 31 yaşındaki SofianeFeghouli takımda kalmak için fedakarlık yapmaya da hazır olan oyuncu şuan sarı kırmızlı takımdan yıllık 3 Milyon 850 Bin Euro ücret kazanıyor.

Galatasaray ‘ da kalmak için fedakarlık yapması beklenen oyuncudan 2 Milyon Euro gibi bir yıllık ücret karşılığında ancak sarı kırmızlı takım ile yeni sözleşme imzalaması mümkün görünen oyucu bu teklifi de ciddi olarak düşünmeye başlanış gibi.

Sarı kırmızlı takımdan ve İstanbul’ dan ayrılmak istemeyen Cezayirli oyuncu burada mutlu olduğunu her fırsatta dile getirirken yeni sözleşme konusunda ise kıs süre içinde karar vermesi bekleniyor.

Sarı kırmızlı takım da teknik adam Fatih Terim’ de bu kararda aslıda önemli bir etken olacak. Tecrübeli teknik adam Cezayirli oyuncusu Sofiane Feghouli ‘yi aslında kadroda tutmak ve kafasında ki oyun planında da Cezayirli oyuncuya bazı karşılaşmalarda olması gereğinden fazla ihtiyacı olduğunu görüyor. Bu yüzden de sarı kırmızlı yönetim ve başkan ile yapılacak olan görüşme sonrasın da teknik adam Fatih Terim’in oyuncunun kalmasını istemesi halinde sarı kırmızlı yönetim ve başkan gerekli işlemelere başlaması beklenirken yıllık ücret konusunda da orta noktada buluşması bekleniyor.