FENERBHAÇE’DE ATTİLA SZALAİ İLE YENİ SÖZLEŞME

FENERBHAÇE’DE ATTİLA SZALAİ İLE YENİ SÖZLEŞME

8 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe devre arası transfer dönemi yaklaşırken dış transfer de olduğu kadar içer de kadrosunda bulunan ve performansları ile dikkat çeken isimler ile yeni sözleşme imzalamak için görüşmelere başladılar.

Savunmada duvar olan 23 yaşındaki Macar Stoper Attila Szalai sarı laciverti takımda ki iyi giden performansı sonrasında Avrupa’ da birçok kulübün transfer listesine giren oyuncu için sarı lacivertli yönetim elini çabuk tutmak istiyor.

23 yaşındaki oyuncu Attila Szalai sarı lacivertli takımı ile 30 Haziran 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunun Macar Stoper yıllık 500 bin Euro kazanıyor. Yeni sözleşmede Macar Stoper Attila Szalai ‘nin yıllık maaşın’ da zam ve serbest kalma maddesi konulması isteniyor.

MAAŞIN’DA İYİLEŞTİRME VE SERBEST KALMA MADDESİ

23 yaşındaki sarı lacivertli takımın Stoper ‘i Attila Szalai takımında yıllık ücret olarak 500 bin Euro kazanan oyuncu takımda en az yıllık ücret kazanan oyunculardan birisi oldu.

Bu sezon sarı lacivertli takımda Stoper’ de çok iyi işler çıkaran Macar oyuncu içi sarı lacivertli takım genç oyuncunun artan performansı ile beraber yıllık ücretinde zam yapmayı planlıyorlar.

500 bin Euro alan Macar oyuncu sarı lacivertli yönetimin düşündüğü yeni maaşı 1 Milyon Euro olarak belirlediler.

Macar oyuncu Attila Szalai ‘nin sarı lacivertli takımda ki sözleşmesi de 2025 yılında sona erecek olup oyuncuya gele bilecek teklifler sonrasında yeni sözleşmesinde serbest kalma maddesi de koyduracaklar.

Attila Szalai yükselen performansı ile Avrupa’ da birçok takımında transfer listesine giren oyuncu için sarı lacivertli yönetim bu konuda çok dikkatliler. Oyuncusunu kaptırmak istemeyen ve düşük bir bonservis bedeline bırakmaya sıcak bakmayan kulüp Macar oyuncunun sözleşmesine de 30 Milyon Euro serbest kalma maddesi koydurmak istiyorlar.

PERFORMANSI İLE AVRUPA KULÜPLERİ PEŞİNDE

23 yaşındaki oyuncu Attila Szalai bu sezon sarı lacivertli takımda ki yüksek performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Stoper Avrupa’ da birçok kulübün transfer radarına girmiş durumda.

Fenerbahçe’ de göstermiş olduğu oyun ve sahada ki istikrarı ile hem teknik heyetin hem de sarı lacivertli taraftarın en sevdiği oyunculardan birisi olmuştu.

Attila Szalai sarı lacivertli kulübe Apol. Limassol ‘dan 2 Milyon Euro bonservis bedeli ile kadrosuna kattıkları oyuncusu şuan da güncel piyasa değeri 11 Milyon Euro civarında.

Bu sezon sarı lacivertli forma ile 11 Süper lig maçına çıkarak çok iyi bir istatistik yakalayan Macar Stoper UEFA Avrupa Liginde ise 6 karşılaşmada da sahada oldu.

Geçen sezon Süper lig de 21 karşılaşmada süre bulan Stoper Attila Szalai 3 kez de rakip fileleri havalandırmıştı.

23 yaşındaki oyuncu Macaristan milli takımına da davet edilirken Dünya Kupası Elemelerinde de 8 karşılaşmada forma sansı bulan oyuncu 1 asist katkısı yapmıştı.