Galatasaray’dan Taylan Antalyalı İçin Beklenen Zam Haberi

Galatasaray’dan Taylan Antalyalı İçin Beklenen Zam Haberi

12 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de nefes kesen bir tempoyla sezonu açan fakat ardından yaşadığı düşüş ile eleştiri oklarının hedefi olan Galatasaray’da sevindirici haberler söz konusu…

İlk hafta performansı övgüye boğulan ve yaz transfer döneminde geçirilen yoğun çalışmanın karşılığının alındığı Galatasaray, ilk haftalarda Marcao krizi ile karşı karşıya kalmış fakat kısa bir süre sonra Marcao’ya verilen ceza ile tekrar maç performansları ile anılır olmuştu.

Marcao’nun yokluğunun maçlarda hissedildiği gözlerden kaçmazken performans düşüklüğü de hem Süper Lig’in ilerleyen haftalarında hem de Avrupa arenasında kendisini belli etmişti. Sıkı geçen maç temposunda doğru kadro planlaması içerisinde bocalama yaşayan teknik direktör Fatih Terim, oluşturduğu genç ve dinamik kadroyu doğru kullanamadığı için eleştirilmiş ve özellikle puan kaybedilmesinde etkili olduğu öne sürülmüştü.

Bu süreç karşısında toparlanacaklarının sözünü veren teknik hoca Terim, daha sıkı çalıştıklarının altını çizmişti. Geçtiğimiz sezonlarda da kötü giden gidişat karşısında Terim’in aynı sözleri sarf etmesi taraftarların endişesini dindirmemiş ve maçlardan umut beklemişlerdi. Milli ara öncesi son iki karşılaşmadan zaferle dönen Sarı Kırmızılı ekip, hem puan kaçırmamış hem de aldığı 14 puan ile averaj farkıyla 8. Sırada kendisine yer bulmuştu.

Galatasaray’dan Son Hafta Atakları

Süper Lig’in son haftaları puan kaçırmayarak eski günlerine döneceklerinin sinyallerini veren Sarı Kırmızılı ekip, 14 puan ile 8. Sırada kendisine yer bularak milli araya girdi.

Averaj farkıyla bulunduğu sıralamada üst sıraya çıkmak ve puan kaçırmamak isteyen Galatasaray, son olarak Çaykur Rizespor ekibi karşısında galibiyet almıştı.

Süper Lig’in 9. Hafta öncesi yeni maç için hazırlıklarına devam eden Aslan’ın 2 hazırlık maçından sonra Süper Lig heyecanını yaşayacağı ifade edildi.

Tuzlaspor ve İstanbulspor ekipleri ile olan hazırlık maçlarından sonra Konyaspor ekibiyle Süper Lig’in 9. Haftası için mücadele edecek olan Sarı Kırmızılı ekipte, yeni haberler söz konusu…

Takım için önemli bir yeri olan ve performansını yükselten oyuncu Taylan Antalyalı’ya zam kararı geldiği açıklandı.

Sarı Kırmızılı yönetimin büyük umutlarla kadrosuna kattığı fakat ardından yaşanılan performans düşüklüğü ile kararsızlık yaşandığı Taylan Antalyalı’nın eski formuna kavuşması maaşına zam almasını gündeme getirdi.

Mustafa Cengiz Döneminde Söz Verilmişti

Başarılı futbolcu Taylan Antalyalı’ya zam sözü Mustafa Cengiz döneminde verilmiş fakat işleme konulmaması ile rafa kaldırılmıştı. Fakat performansın iyileşmesi ile zam konusu tekrar gündeme geldi ve yıllık 2 milyon 200 bin liralık olan maaşın yükselmesi Sarı Kırmızılı yönetimin yeni konusu oldu. Milli futbolcunun bu sezon Sarı Kırmızılı formayla 13 karşılaşmada yer aldığı bilinirken 2023’e kadar da sözleşmesi olduğu biliniyor.

Maaşına zam yapılması ile birlikte sözleşmesinin de uzatılması mevzusunun gündeme gelmesi de beklenenler arasında yer alıyor. Sürecin nasıl ilerleyeceği Ocak ayında kendisini belli edecek.