BEŞİKTAŞ’LI MİRALEM PJANİC JUVENTUS TESİSLERİNDE

BEŞİKTAŞ’LI MİRALEM PJANİC JUVENTUS TESİSLERİNDE

13 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım yaz transfer döneminin son günün de İspanyol ekiplerinden Barcelon’’dan kadrosuna katmış oldukları 31 yaşındaki tecrübeli isim  Miralem Pjanic ile adeta büyük ses getirmişlerdi. 

Süper lig de yaşadığı sakatlık sonrasında takımından ayrı kalan tecrübeli isim Miralem Pjanic liglere verilen milli arada eski kulübü Juventus’ a yapmış olduğu sürpriz ziyareti ile bir andan dikkatleri üzerine çekti.

PJANİC JUVENTUS’U YUVASI GİBİ GÖRÜYOR

Boşnak oyuncu Miralem Pjanic İtalyan kulübü Juventus kariyeri onun için çok değerli. 2016 yılında formasını giymeye başladığı kulüp ile birçok başarıya da imza attı.  Juventus kariyerinde ilk sezonun da bomba gibi başlayan Miralem Pjanic Seri A ‘ da şampiyonluk yaşatan oyuncu İtalya kupasını da kazanmıştı. Sezonu üç kupa ile kapatma fırsatı gelen oyuncu için şampiyonlar ligi finalin de Real Madrid ‘e kaybederek ilk sezonunu iki kupa ile kapatmıştı.

Tecrübeli oyuncu Miralem Pjanic Juventus oldukça mutlu olan orta saha sözleşmesi bitmeden yeni bir sözleşme daha imzalamıştı. Siyah beyazlı İtalyan devinde 100 ‘den fazla maça çıkan oyuncu için Juventus kulübünün yeri farklı.

Milli arayı eski kulübünü ziyaret ederek geçirmeyi tercih eden 31 yaşındaki Miralem Pjanic eski takım arkadaşları ile bir araya gelerek özlem giderdi. Eski kulübünün antrenmanını yakından takip eden Miralem Pjanic takımın teknik direktörü olan Massimiliano Allegri ile de görüştüğü ortaya çıktı.

JUVENTUS’A DÖNMEMESİ İÇİN BİR NEDEN YOK

İtalyan kulübü ile yaşadığı başarılar sonrasında kariyerine başka bir sayfa açan Boşnak oyuncu Miralem Pjanic İspanyol ekibi Barcelona ya transfer olmuştu. Bura da istediği oyunu sahaya yansıtamayan tecrübeli isim Juventus ekibinde ki ortamı da bulamadı.

İspanyol ekibinin içinde bulunduğu mali kriz sonrasında ise oyuncunun yıllık ücretinden kurtulmak için kiralık olarak Beşiktaş ‘ a transferin son gününde kadrosuna dahil etmişlerdi.

İspanyol ekibinin içinde bulunduğu mali kriz nedeni ile bir de Boşnak oyuncu Miralem Pjanic ‘in Katalan ekibindeki performansı göz önünde bulundurunca tecrübeli ismin eski kulübü Juventus’ a dönmemesi için bir neden yok gibi. İspanyol kulübü Barcelona ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan Boşnak oyuncu Miralem Pjanic bu sezonu Beşiktaş’ ta tamamladıktan sonra büyük ihtimalle eski kulübü Juventus’ un yolunu tutacaktır.  Barcelona kulübün de teknik adam Ronald Koeman ile de anlaşmıyor olması nedeni ile de Barcelona kulübüne dönmesi bir hayli zor.

Bu sezon siyah beyazlı takımın oyuncuyu kadrosuna katmasında ki en büyük etken Şampiyonlar liginde oynayacak olmaları idi. Gelecek sezon için önce şampiyonluk ve sonrasında eleme gruplarını geçmesi gerekecek olan takımın bir sonraki sezon da kadrosunda tutması zor olacak.

31 yaşındaki tecrübeli oyuncu Miralem Pjanic ‘ de zaten İtalyan kulübüne oynamaktan keyif alacağını da hiçbir zaman gizlemiş değildi.