Galatasaray’da Yönetim Geri Planda Kalacak

Galatasaray’da Yönetim Geri Planda Kalacak

14 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezon kadrosunun yaş ortalamasını bir hayli düşüren ve bu planlamayı uzun bir vadeye yayan Galatasaray, Süper Lig’de istediği sonuçları almakta zorlansa da UEFA Avrupa Ligi’nde şahane bir performans göstererek grubundan namağlup ve lider olarak çıkmayı başardı.

Bu başarı sayesinde turnuvanın son 16 turuna direkt olarak katılmaya hak kazanan 8 takımdan birisi olan Galatasaray ile ilgili basına yansıyan son haberlere göre, Burak Elmas başkanlığındaki yönetim TFF ve hakemler ile ilgili olarak bir süre konuşmama kararı aldı. Galatasaray yönetiminin aldığı bu karar, bir kısım yöneticiyi ise hiç mi hiç memnun etmedi.

Galatasaray Yönetiminden Radikal Karar

9 Aralık Perşembe günü Roma’da Lazio’nun konuğu olan Galatasaray, sahadan 0-0 beraberlikle ayrılarak 1 puan almış ve gruptan lider olarak çıkmayı başarmıştı. Sarı Kırmızılılar bu sayede son 16 turuna adını direkt yazdıran ekiplerden biri olurken, gösterilen performans ve başarı taraftarları ve camiayı bir hayli memnun etmişti.

Bununla birlikte basına yansıyan son haberlere göre Galatasaray yönetimi, Lazio maçından önce bir karar aldı ve TFF ile hakemler başta olmak üzere Galatasaray camiasının beklediği açıklamaları Fatih Terim’in yapması kararı alındı.

Sarı Kırmızılıların efsane hocası, hakem kararları, atamalar ve cezalarla ilgili gereken açıklamaları yaparak daha çok öne çıkacak ve bu anlamdaki strateji uzun vadede değişmiş olacak. Ancak bu kararla alakalı endişeler ve tereddütler de oldukça fazla.

Fatih Terim’in halihazırda yaptığı açıklamalarla çok fazla dikkat çeken ve bu nedenle çok fazla ceza almış bir hoca olması, Galatasaray’ın Fatih Terim yedek kulübesindeki yerini almadığında gösterdiği kötü performans ve yaşadığı puan kayıpları tam olarak bu tereddütlerin neden kaynaklandığını açıklıyor.

Fatih Terim’in cezalı olduğu maçlarda çok fazla puan kaybı yaşayan ve bu nedenle hem geçmişte hem de bu sezon çok fazla sıkıntı yaşayan Galatasaray’da bu nedenle alınan kararın tekrar gözden geçirilmesi isteniyor. Bununla birlikte, Galatasaray kulübünün eski başkanları, divan başkanları ve ikinci başkanlarından oluşan Yüksek İstişare Kurulu da yakın bir zamanda toplanacak ve Galatasaray’ın önündeki yolla alakalı olarak fikirler masaya yatırılacak.

Galatasaray Fatih Terim Olmadan Yapamıyor

Sarı Kırmızılı takımın ve Türk futbolunun efsane hocası Fatih Terim, Galatasaray adına oldukça önemli bir figür. Yaptığı her hareket ve açıklama, maç içerisindeki reaksiyonları ve tepkileri pek çok konu Galatasaray taraftarı başta olmak üzere tüm futbolseverleri ikiye bölüyor.

Ancak bununla birlikte Fatih Terim kulübede olmadığı zaman Galatasaray sahada varlık göstermekte zorlanıyor. Geçmişte de birçok ceza alan ve takımını yalnız bırakan tecrübeli teknik adam, bu sezonun 13’üncü haftasında oynanan Fenerbahçe maçında yaşananlar nedeniyle ceza alan Fatih Terim’in yokluğunda Galatasaray oynadığı 4 maçta da puan kaybetti ve bu durum Sarı Kırmızılıların zirveden daha da fazla kopmasına neden oldu.