GALATASARAY’DA YILDIZ İSİMLER PARLIYOR

GALATASARAY’DA YILDIZ İSİMLER PARLIYOR

2 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de her ne kadar istikrarsız bir Galatasaray görsek de Avrupa Ligi’nde kendi grubunda lider bir Galatasaray izliyoruz. Sarı kırmızılı Galatasaray takımı Süper Lig’de 20 puanla 6. Sırada yer alıyor.

Avrupa Ligi’nde ise kendi grubunda lider konumunda yer alıyor. Fatih Terim bu sezonun başında genç kadrosu ile oturmuş bir performansa sahip olmasa da takım yavaş yavaş oturuyor ve kendisini tanıyor. Spor Toto Süper Lig’de bir uyuşma problemi yaşansa da Galatasaray Avrupa Ligi’nde oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Bu maçlarda da yıldızlaşan ve yıldızının çok parladığı iki isim var. Olimpiu Morutan ve Kerem Aktürkoğlu. Her iki genç oyuncu da bu sezon her iki kulvarda da başarılı bir performans sergileyerek takımı sırtlıyorlar.

Kerem Aktürkoğlu geçen sezon takıma dahil oldu ve Olimpiu Morutan’da bu yaz transferinde takıma dahil oldu. İki genç futbolcu ve iki genç insan Galatasaray’da çok başarılı performanslar sergileyerek hem takımlarını hem teknik direktörlerini hem taraftarları hem de kendilerini her an gururlandırıyorlar.

MORUTAN YENİ NESİL SNEJDER

Sarı kırmızılı ekipte genç bir kadro hakim. Heyecanlı, hevesli ve hırslı bir kadroya sahip olan Galatasaray sezonun başında Süper Lig’de bunun sorununu yaşasa da yavaş yavaş oturan bir genç kadro maçlara çıkıyor.

Avrupa Ligi maçlarında üst seviyede mücadele eden, pas hatası yapmayan bir Galatasaray izlerken Spor Toto Süper Lig maçlarında bambaşka bir Galatasaray izliyorduk. Son haftalarda bu durumu da düzelten Galatasaray’da iki yıldız oyuncu golleri ile takıma puan kazandırıyor.

Morutan eski bir Galatasaraylı Snejder gibi ceza sahası dışında gol denemeleri yapıyor ve bunu başardığı maçlarda oldu. Morutan hem başarılı performansı hem de centilmen bir oyun anlayışı ile hem de takıma hem de maçlara hızlı bir şekilde adapte oldu.

Sadece gol değil Morutan aynı şekilde gol atmadığı zamanlar asist yaparak hem maça hem de takıma katkı sunmaya devam ediyor.

KEREM ÇOK HIRSLI

Genç yıldız Kerem Aktürkoğlu başarılı bir performans sergiliyor. Golleri ile takımına nefes aldıran Kerem Aktürkoğlu geçen sezon hat-trick yapmıştı. Bu sezonda hem Galatasaray’da hem de Milli takımda en üst performansını sergileyen Kerem Aktürkoğlu takımda daha da başarılı olmak istiyor.