Cimbom’un Morutan Transferinde Gerginlik 3 Milyon Euro

Cimbom’un Morutan Transferinde Gerginlik 3 Milyon Euro

24 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika haberi Sarı Kırmızılı ekipten geldi. Cimbom, Süper Lig 2021 – 2022 sezonu başlamadan önce yıldız isimleri kadrosuna dahil etti.

Bunlar arasında Rumen sporcu Olimpiu Morutan da yer aldı. Galatasaray’ın 10 numara oyuncusu için ödediği bonservis bedeli Morutan’ın eski kulübü Botoşani ile son olarak forma giydiği FCSB arasında gerginliğe yol açtı. Botoşani Kulüp Başkanı ortaya attığı iddialar ile çok konuşuldu. İşte Olimpiu Morutan’ın Aslan ekibine transferine dair ayrıntılar…

Galatasaray, sezon başlamadan önce kadrosuna başarılı bir oyuncuyu kattı. FCSB’de forma giyen Olimpiu Morutan, Sarı Kırmızılı forma ile gösterdiği başarı neticesinde taraftarların hem saygısını hem de sevgisini kazanmış durumda. 10 numara oyuncusunun eski takımı Botoşani ile FCSB arasında yaşanan gerginlik Romanya basınında yer aldı.

Bonservis Bedeli 3,5 Milyon Euro Olarak Açıklanmıştı

Olimpiu Morutan için Aslan ekibinin ödediği miktarın 3,5 milyon Euro olduğu açıklanmıştı. Genç yeteneğin daha önce forma giymiş olduğu FCSB ve Botoşani Galatasaray transferinin ardından birbirine girdi.

Botoşani, son olarak FCSB’de oynayan Olimpiu Morutan’ın satışından yüzde 9 paya sahip olduğunu belirtti. 22 yaşındaki sporcunun Cimbom kadrosuna dahil olmasını olumlu olarak karşılayan Botoşani Kulüp Başkanı Valeriu Iftime, transferin FCSB açısından kötü olduğuna kanaat getirdiğini söyledi.

Olimpiu Morutan 10 Milyon Euro Değerinde

Botoşani Kulüp Başkanı Valeriu Iftime, Rumen sporcunun Sarı Kırmızılı kulübe transfer olması ile alakalı çok konuşulan açıklamalara imza attı.

Olimpiu Morutan’ın 10 milyon Euro değerinde bir futbolcu olduğuna dikkat çeken Başkan Iftime, aynı zamanda genç yeteneğin fazlasıyla zeki ve yetenekli olduğunu da ifade etti.

22 yaşındaki sporcunun 3 milyon Euro karşılığında satılmasını doğru bulmayan Botoşani Kulüp Başkanı, daha yüksek bir meblağın söz konusu olabileceğini belirtti. Valeriu Iftime, kimseyi suçlamadığını yalnızca transfer hakkındaki gerçekleri bilmek istediğini söyledi.

Botoşani’nin Olimpiu Morutan satışından yüzde 9’luk pay alma hakkının bulunması Iftime’ın cevap alma ihtiyacını doğuruyor. Valeriu Iftime, yaptığı açıklamalarda sayın Becali, Olimpiu Morutan’ı bu kadar az bir miktara satmamıştır dedi.