Son Dakika Cimbom Mostafa Mohamed İçin Transfer Gelişmesi

Son Dakika Cimbom Mostafa Mohamed İçin Transfer Gelişmesi

28 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2021 – 2022 sezonu başlamadan önce Galatasaray, çok sayıda yıldız ismi takım kadrosuna dahil etti. Mısırlı forvet Mostafa Mohamed de bunlardan biri oldu. Henüz Sarı Kırmızılı forma ile hiç gol atamayan genç forvet için Mısır ekibi Zamalek’ten şaşırtan transfer açıklaması yapıldı. İşte Cimbom’un çok konuşulan forvet oyuncusu Mostafa Mohamed’in transferine dair merak edilen açıklama…

Aslan, Mostafa Mohamed’in forma giydiği mücadelelerde hiç gol atamamasından mustaripti. Teknik direktör Fatih Terim, Galatasaray’ın 4 hafta art arda galibiyet sevinci yaşayamaması ile alakalı çözüm arıyordu. Sarı Kırmızılı oyuncular da ilerleyen günlerde Mısırlı forvet oyuncusunun akıbetinin ne olacağı ile alakalı merak içerisindeydi. Mısır takımlarından Zamalek, deneyimli futbolcu ile alakalı son dakika açıklamalarında bulundu. Açıklama, ekibin asbaşkanı Mohamed El Etreby tarafından yapıldı.

Zamalek’e Geri Dönecek

Cimbom, hem sezon başında hem milli arada çok sayıda yıldız oyuncuyu kadrosuna dahil etti. Teknik direktör Fatih Terim’in de transferi konusunda heyecanlı olduğu Mostafa Mohamed ile uzun uğraşların ardından imzalar atılmıştı. Genç yetenek, Aslan’ın başarılı hamleleri olmasaydı Fransız takımlarından Bordeaux’a transfer olacaktı.

Mısırlı forvet, Fransa’ya gitmesinin ardından yaşanan pürüz sonucu rotasını yeniden Sarı Kırmızılı ekibe çevirmiş ve Galatasaraylı yöneticiler ile masaya oturmuştu. Aslan, Süper Lig’in son 4 haftasında yeşil sahada 3 tane santrafor ile oynamasına rağmen beklediği sonuçları alamadı. Mostafa Mohamed de henüz Sarı Kırmızılı forma ile hiç gol atamayarak etkisiz kaldı.

Aralık Ayının Sonu Bekleniyor

Mısıt takımlarından Zamalek’in asbaşkanı Mohamed El Etreby yaptığı açıklamalarda Sarı Kırmızılı ekibin, genç sporcuyu satın alma opsiyonu ile 31 Aralık’a kadar kiraladığını ve böyle bir girişim olmadığı takdirde Zamalek’e geri döneceğini söyledi. Galatasaray’ın yaptığı anlaşmada 31 Aralık’a kadar satın alma girişiminin tamamlanacak olması yer alıyordu. Aynı zamanda Cimbom, Mostafa Mohamed’i satın aldığı takdirde Zamalek tarafından belirlenen ücreti 2021 –  2022 sezonunun sonuna dek Mısır takımına eksiksiz bir biçimde ödemeli.

Sarı Kırmızılı yöneticilerin Mostafa Mohamed konusundaki kararı henüz netleşebilmiş değil.