Galatasaray’da Yeni Hedef Belli Oldu: Dennis Man

Yeni sezona günler kala transfer ataklarına devam eden Galatasaray, orta saha mevkisi için FCSB ekibinden Olimpiu Morutan’ı radarına almış fakat bonservis bedelinin yüksekliği sebebiyle transfer süreci olumlu bir şekilde sonlanamamıştı. Bu noktada yeni transfer girişiminde bulunan Sarı Kırmızılı yönetimin radarında bir kez daha Rumen bir oyuncu yer aldı.

Şu an Parma ekibinin formasını terleten oyuncu Dennis Man’ı radarına alan Galatasaray, bu yolla İtalyan ekibi ile masaya oturdu. Orta sahayı Rumenlere bırakmaya kararlı olan Sarı Kırmızılıların, 8 ve 10 numara oynayabilen Alex Cicaldau‘yu kadrosuna katmasının ardından gözünü yıldız Rumen oyuncu Man’a dikti. Hatta teklifini yapmakta da gecikmedi.

Oyuncuya Yıllık 2 Milyon Euro Maaş!

Galatasaray’ın Man’a talip olduğu bilinirken yeni sezon öncesi İtalyan ekibiyle oyuncu için masaya oturduğu da öğrenildi. Sağ kanat, forvet arkası ve santrfor olarak mücadele verebilmesiyle dikkat çeken oyuncu için ilk olarak 6.5 milyon Euro bonservis bedeli teklif edildiği ve ardından da 2 milyon Euro’yu bulan bonusların da sözleşmede yer aldığı kuliste dönen iddialar arasındaki yerini aldı. Oyuncuya ayrıca yıllık 2 milyon Euro maaş verileceği de dönen iddialar arasında kendisine yer buldu.

29 Ocak 2021 tarihinde kulübü Parma’ya transfer olan oyuncunun transfer bedelinin 13 milyon Euro olduğu biliniyor. Performansıyla övgü toplayan oyuncu kulübünde kalmaya istekli olsa da kulübü Parma alt lige düşünce kalma fikrinden vazgeçti ve yeni takımların nabzını tutmaya başladı. Başarılı oyuncu, Galatasaray’a karşı olumlu bir izlenim bıraksa da Galatasaray’ın teklifini de düşük bulduğu iddia edilenler arasında yer aldı. Ayrıca Parma ekibinin de Sarı Kırmızılı ekibin teklifini yükseltmesini beklediği düşünülüyor.

10 Numara ve Sağ Kanatta Oynayabiliyor

26 Ağustos 1998 doğumlu olan oyuncu Romanya’da dünyaya geldi. Sağ kanat olarak görev yapabilen oyuncu, aynı zamanda sol ayağını kullanabilmesiyle de dikkat çekiyor. 10 Numara ve sağ kanatta oynayabilen başarılı oyuncu Dennis Man, Steaua Bükreş formasını terlettikten sonra Parma ekibine transfer olmuş ve Ocak ayından beri Parma formasını terletmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir