Galatasaray Hız Kesmiyor 4 Transfer Daha Yolda

Galatasaray Hız Kesmiyor 4 Transfer Daha Yolda

12 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon öncesi Galatasaray’da transfer hareketliliği son sürat devam ediyor. Sezon boyunca Alpaslan Öztürk, Aytaç Kara, Sacha Boey, Aanholt, Berkan Kutlu, Barış Alper Yılmaz ve Cicaldau gibi yıldız isimleri renklerine bağlayan Sarı Kırmızılı ekip, savunma merkezi için transfer arayışı içine girmiş ve Victor Nelsson ile transferi bağlamıştı. Transfer yaz dönemi boyunca toplam 8 transfer gerçekleştiren Sarı Kırmızılı yönetim, yeni sezon öncesi en az 4 transfer yollarının daha olduğunu ifade etti.

Teknik hoca Fatih Terim’in bu transfer ataklarını değişe değişe değişeceiz ifadeleriyle anlattığı bilinirken şu an için gündemde 4 transfer atağı göze çarpıyor. Orta saha, sağ kanat, forvet ve kaleci transferi için radarda olan Aslan’ın ilk olarak öncelik verdiği isim ise kendisini belli etti; Gedson Fernandes

Birinci Tercih Fernandes Fakat Alternatiflerde Kapıda…

Orta saha mevkisi için ilk tercih olarak başarılı oyuncu Gedson Fernandes düşünülürken alternatif isimlerinde radarda olduğu kaydedildi. Alternatif isimler arasında ilk olarak Dieng göze çarparken diğer taraftan Portekizli 22 yaşındaki bir oyuncu için Sarı Kırmızılı ekibin devrede olduğu öğrenildi. Ekibin forvet için düşündüğü ilk isim ise Halil Dervişoğlu oldu. Dervişoğlu’nun kulübü İngiliz ekibi ile görüşen ve teklifini ileten Galatasaray’ın, satın alma opsiyonlu kiralama teklifi üzerinde durduğu iddia edildi. Özellikle geçtiğimiz sezon şampiyonluk için attığı goller ile adından söz ettiren yıldız oyuncu için Sarı Kırmızılı yönetimin ısrarcı olacağı ifade edildi.

Yerli Bir Kaleci ve Hızlı Kanat Oyuncusu

Galatasaray 4 transfer daha yapıp transfer yaz dönemine nokta koyacağı öğrenildi. Bu yolla Fernandes ve Dervişoğlu’nun ardından yerli bir kaleci ve hızlı bir kanat oyuncusu arayışı içine girecek olan Sarı Kırmızılıların, 4 transferi de tamamladıktan sonra yeni sezona hazır olacakları düşünülüyor. Özellikle Terim’in sağ kanat için ters ayaklı bir oyuncu aradığı ifade edilirken birçok oyuncu ile de temas halinde olduğu iddia edildi. Galatasaray bu 4 transferi de tamamlarsa transfer yaz dönemi boyunca toplam 12 ismi renklerine bağlamış olacak.