Beşiktaş’tan İki Transfer; Ghezzal ve Texira

Beşiktaş’tan İki Transfer; Ghezzal ve Texira

12 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezona günler kala Beşiktaş’ın transfer hareketliliği sürüyor. Yeni sezon için mutlak şampiyonluk iddiasını devam ettiren ve geçtiğimiz sezon çifte kupa sevincini yaşayan Kara Kartal, 2 yıldız ismi renklerine bağladığını açıkladı. İki ismi de sözleşme için İstanbul’a bekleyen Siyah Beyazlılarda gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. İlk olarak sosyal medya hesabından Texira’nın videosunu paylaşan Kara Kartal, ardından da geçtiğimiz sezondaki çifte kupa sevincinin büyük emektarı Ghezzal’ı renklerine bağladığını açıkladı.

Yıldız Futbolcunun Yola Çıktığını Sosyal Medyadan Duyurdular

Yeni sezon heyecanı yaşanırken Beşiktaş’ta transfer hareketliliği tüm hızıyla devam ediyor. Resmi sosyal medya hesabından Alex Texira’nın videosunu paylaşan Kara Kartal, yıldız ismin yola çıktığını duyurdu. 31 yaşındaki orta saha oyuncusu 9 Ağustos günü İstanbul’a ayak basarken oyuncunun karantina sürecinde olmasıyla taraftar karşılamasının olmadığı kaydedildi. Teknik heyetin hazırladığı program haricinde kendi bireysel programını da yapan Texira’nın, son 1 aydır idman yaptığı öğrenildi. Hatta orta saha oyuncusunun teknik hoca Sergen Yalçın ve yardımcısı Murat Şahin’le temas kurduğu ve kondisyon seviyesi hakkında bilgi alışverişinde bulunduğu da öğrenilen detaylar arasında kendisine yer buldu. Oyuncunun uzun süredir forma giymemesiyle birlikte imzaların atılır atılmaz, vakit kaybetmeden antrenmanlara katılması bekleniyor. Beşiktaş forması giymek için büyük bir heyecan içinde olan Teixeira, bu heyecanını sosyal medya hesabında paylaştığı gönderisiyle belli etti. Ailesiyle birlikte kartal pençesi yapıp sosyal medyada paylaşan 31 yaşındaki oyuncunun gönderisi, kısa sürede büyük yankı uyandırdı ve beğeni yağmuruna tutuldu.

Geçtiğimiz Sezon 8 Gol ve 18 Asist

Beşiktaş’ın devam eden transfer hareketliliğine heyecan katan bir diğer isim ise Rachid Ghezzal oldu. Geçtiğimiz sezon kiralık olarak Siyah Beyazlı formayı giyen ve 8 gol sevinciyle birlikte 18 asist başarısı gösteren deneyimli oyuncu ile uzun zamandır görüşülüyordu. Görüşmelerin meyvesini vermesi kaçınılmaz olurken sıra imzaları atmaya geldi. Özellikle geçtiğimiz sezon çifte kupa sevincinin mimarlarından olan Ghezzal’ı kadrosuna katan Kara Kartal, böylelikle gelecek sezon için ki mutlak şampiyonluk iddialarını da bir kez daha güçlendirmiş oldu.