Beşiktaş’ın Yeni Sezon Öncesi Kadro Planlamaları

Beşiktaş’ta Süper Lig’in yeni sezonu öncesinde yapılan hazırlıklar devam ediyor. Önümüzdeki sezon birden fazla kulvarda mücadele edecek olan siyah beyazlılar, güçlü ve alternatifli bir kadro kurmak istiyor.

Bilindiği üzere Kenan Karaman, Mehmet Topal, Salih Uçan, Valentin Rosier, Rachid Ghezzal ve Alex Teixeira gibi isimleri kadrosuna katan Beşiktaş, forvet, stoper ve sol bek gibi bazı mevkiler için futbolcu arayışlarına evam ediyor. Bir yandan liglerin başlamasına kısa bir süre daha fazla vakit kaybetmemek adına bir an transfleri bitirmeye gayret gösteren Beşiktaş, diğer yandan da çok fazla acele edip hızlı karar vererek mali anlamda yanlış bir karar almak istemiyor.

Beşiktaş’ın Hedefi Lucas Olaza

Beşiktaş’ta özellikle transfer çalışmaları hız kazanmış durumda. Sol bek mevki için takıma takviye yapmak isteyen siyah beyazlılar, Lucas Olaza’yı gündemine almış durumda. Bilindiği üzere Uruguaylı sol bekin bonservisi İspanya’nın Valladolid takımında bulunuyor. İlk başta 27 yaşındaki sol bek için kiralama teklifi yapan Beşiktaş, bu teklif kabul edilmeyince teklifine satın alma opsiyonunu ekleyerek yeniden sundu. İspanyol ekibinden ise şimdili geri dönüş bekleniyor. Olumlu olması halinde sözleşmesi 2025 yılına kadar devam eden ve güncel piyasa değeri 6 milyon euro olan 27 yaşındaki sol bek için harekete geçecek.

Lucas Olaza’nın Forma Giydiği Kulüpler ve Bazı İstatistikleri

Beşiktaş’ın sol bek mevki için transfer gündeminde olan Lucas Olaza, futbol kariyerine 2011 – 2012 sezonunda Uruguay takımlarından River Plate’de başladı. Burada 3 sezon oynayan Lucas Olaza, 2013 – 2014 sezonunda Brezilya’nın Paranaense takımında oynamaya başladı. Daha sonra 2015 – 2016 sezonunda İspanya’ın Celta Vigo takımına giden Lucas Olaza, 2016 – 2017 sezonunda ise Uruguay’ın Danubio takımında forma giymeye başladı. Burada 1 sezon oynadıktan sonra ise Lucas Olaza, Arjantin’in Talleres takımına gitti. 2018 – 2019 sezonunda Arjantin’in Boca Juniors takımına transfer olan Lucas Olaza, 2019 – 2020 sezonunda ise İspanya’nın Celta Vigo takımına döndü. 27 yaşındaki Uruguaylı sol bek, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise İspanya’nın Valladolid takımında oynadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir