Beşiktaş’ta Golcü İçin Kollar Sıvandı

Beşiktaş’ta Golcü İçin Kollar Sıvandı

11 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dönemde yaptığı transfer ataklarıyla gündemden düşmeyen Beşiktaş, yeni transfer girişimleriyle tekrar gündemde… Bu sefer yönünü santrfor mevkisine çevirmiş olan Siyah Beyazlı yönetimin, yeni isimlerle temas halinde olduğu bildirildi. Bu yolla 3 ismi radarına alan ve ilerleyen günlerde sıcak gelişmelerin yaşanması beklenen bu transfer girişiminin, olabildiğince hızlı ilerlemesi planlanıyor. Özellikle yeni Süper Lig sezonunun başlamasına günler kala heyecan fırtınası artarken girişimler de hız kazanıyor. Son olarak Kenan Karaman, Ghezzal ve Alex Teixeira gibi yıldız isimlerine renklerine bağlayarak hücum hattını güçlendiren Kara Kartal’ın yine yıldız isimlerle golcü arayışını sonlandırması bekleniyor. Fiziksel durum ve uyum sürecine önem veren teknik hoca Sergen Yalçın ise transferin hızlı ilerlemesini isteyenlerden… Aynı zamanda mali kriterleri de arka plana atmak istemeyen Siyah Beyazlı yönetim, girişimlerini bu doğrultuda yapmayı düşünüyor.

Listesinin İlk Sırasında Diego Costa

Yeni sezon öncesi teknik direktör Sergen Yalçın önderliğinde transfer ataklarına devam eden Beşiktaş’ta sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle santrfor mevkisini ön plana koyan Siyah Beyazlı yönetim, bu yolla bir golcü listesi oluşturdu ve listenin ilk sırasında ise Diego Costa yer aldı. Oyuncunun menajeri ile temas kurmakta gecikmeyen Kara Kartal, teklifini yapmakta da gecikmedi. Brezilya asıllı İspanyol oyuncuya yapılan teklifte ise 3 milyon Euro rakamı söz konusu oldu. 2 yıllık sözleşme öneren Siyah Beyazlı yönetim, yıllık 3 milyon Euro’dan transferi sonlandırmak ve performans primlerini de devreye sokmak istediğini bildirdi. Transferin bu hafta içerisinde sonlanması planlanıyor.

Diğer Adaylar Luuk de Jong ve Chuba Akpom

Siyah Beyazlı yönetimin radarında Costa’dan sonra yer alan diğer iki ismi ise Luuk de Jong ve Chuba Akpom oldu. Hollandaki futbolcu Luuk de Jong’a yıllık 2.5 milyon Euro maaş önerilmiş fakat oyuncu hemen karar vermeyip yönetimden süre istemişti. Diğer taraftan son aday Chuba Akpom’un ise diğer isimlerde sıyrılan bir yanı söz konusu oldu. Diego Costa’dan bile daha istekli olduğu ve Siyah Beyazlı formayı giymek istediği ifade edilen oyuncu tüm dikkatleri üzerine çekti.