Galatasaray’da Santraforların Performansları

Galatasaray’da Santraforların Performansları

25 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ligde çıktığı son 4 resmi maçta galibiyet alamayan ve sadece 2 puan toplayabilen Galatasaray’da işler hiç de iyi gitmiyor. Takım halinde performanslarında düşüş olan Sarı Kırmızılıların 2-2 berabere kaldıkları Kasımpaşa ve Trabzonspor maçı bir yana hem Alanya hem de Kayserispor maçında gol dahi atamamış olması endişe verici.

Ligde atılan 8 golden sadece birinde santraforlarının birisinden katkı alabilen Galatasaray’da bu durum çözülmezse hücumda tehlike yaratmak açısından daha da problem yaşayacaklar.

Mbaye Diagne’nin Performansı

Galatasaray’ın bu sene santraforlarından bulduğu tek golü penaltıdan atan Mbaye Diagne, biraz da Mbaye Diagne olmaktan kaynaklı problemler yaşıyor denebilir. Disiplinsiz ve uyumsuz görüntüsü nedeniyle takım içerisindeki kredisini durmadan azaltan Senegalli oyuncu en son Halil Dervişoğlu ile ilgili yaptığı sitem dolu paylaşımla gündem olmuş ve Alanyaspor maçının kadrosuna da bu yüzden alınmadığı iddia edilmişti.

Kayserispor maçında ise sonradan oyuna giren oyuncu maçta pek varlık gösteremedi. Uzun boyu ve gole olan yatkınlığı nedeniyle gerçekten bir gol tehlikesi olabilecek oyuncu eğer oyuna biraz daha konsantre olabilirse en azından devre arasına kadar Galatasaray’ın birinci oyuncusu olabilir.

Mustafa Muhammed’in Performansı

Süper Lig’de performansı tek bir sezonda tersyüz olan kaç tane oyuncu vardır bilinmez ama Mustafa Muhammed bu oyunculardan birisi. Galatasaray formasını giydiği ilk maçtan itibaren ciddi katkılar yapan oyuncunun o performansından şu an eser yok.

Çok ciddi bir özgüven kaybı yaşadığı belli olan ve bu nedenle de sahada bulduğu fırsatların neredeyse tamamında tedirginlikle yanlış kararlar veren Mustafa Muhammed’in performansı bu şekilde devam ettikten sonra birinci alternatif olması pek mümkün gözükmüyor.

En yakın örneği ile somutlaştırmak gerekirse, Kayserispor maçında sağında Kerem Aktürkoğlu çok müsait bir pozisyondayken ona pas atmayıp vurduğu sert şutla topları tribünle gönderen Mustafa Muhammed, geldiği ilk zamanlarda bu performansı gole çevirir veya o pası atardı.

Halil Dervişoğlu’nun Performansı

Özellikle 2020/2021 sezonunun son virajında gösterdiği performans ile Galatasaray taraftarının prensi haline gelen genç oyuncu potansiyeli ve var ettikleriyle şu aralar kendisiyle aynı mevkide oynayan iki arkadaşından daha iyi durumda gözüküyor.

Ancak Halil’in de performansının yeterli olduğunu söylemek pek mümkün değil. Mbaye Diagne ve Mustafa Muhammed’den biraz daha farklı olarak takımının da performansından olumsuz etkilenen Halil’in topsuz alandaki tehlikesini arttırması forma şansı açısından çok daha iyi olacak gibi.