İki Sarı Kırmızılı Takım Galatasaray ve Göztepe Karşı Karşıya Geliyor

Posted by

İki takım da süper ligin 7. Haftasında İstanbul da Türk Telekom Stadyumu’ unda karşı karşıya gelecekler.

Her iki takım da süper lig de son iki haftayı da mağlubiyet ile tamamladılar.  İki takımın da mutlak puanlar almak istediği karşılaşma haftanın en gollü karşılaşmalarından birisi olacaktır.

Galatasaray’ı Taraftarı Nasıl Karşılayacak?

Süper lig de üst üste alınan kötü sonuçlar ve mağlubiyetler ile sahaya yansıtılan kötü oyun taraftarı bir hayli kızdırmış durumda. Sarı kırmızılı taraftar oynana oyundan ve skor dan hiç memnun değiller.

Son karşılaşma da Alnayaspor maçında taraftarın oyunculara karşı büyük bir protestosu yaşanmıştı. Kayseri deplasmanın da ise sahada adeta yokları oynayan sarı kırmızılı takım 3 – 0 mağlubiyet sonrası kendi sahalarında nasıl bir taraftar baskısı ile karşı karşıya kalacaklar merak konusu.

Kan kaybetmeye devam eden sarı kırmızlı takım da taraftarın sabrı kalmamış olsa da oyun anlamında sahada ki oyun çok kötü. Savunma da Marcao nun eksikliği br hayli hissediliyor. Gol yollarında Forvet oyuncuların sessizliği devam ediyor.

Haftayı 8 puan ile kapatan sarı kırmızlılar son 32 yılın süper lig deki en kötü başlangıcını yaşıyorlar.

Fatih Terim taraftar dan zaman isteyip çok daha iyi takım olacaklarını söyleyen hoca Ocak ayında çok farklı bir Galatasaray takımı sahada olacak diyor.

Bu karşılaşmaya tecrübeli isim Fatih Terim nasıl bir ilk 11 tercihi yapacağı merak konusu halinde.

Sakatlıkları devam eden Barış Alper Yılmaz takım ile çalışmaya başlarken S. Boey ‘in dönüşü belli değil.

Göztepe’nin de Kötü Gidişi Devam Ediyor

Göztepe ‘ de lig de son iki maçlarını da kaybeden takım için kritik bir maç olacak.  Zorlu mücadelenin hazırlıklarına başlayan takım İstanbul ‘ dan puan ile dönmek istiyorlar. 

İki takım arasında oynan geçen sezon ki her iki maçı da sarı kırmızılı takım Galatasaray iki maçı da aynı skor ile 3 – 1 kazandılar.

Galatasaray 39 maçta rakibine üstünlük sağlar iken Göztepe güçlü rakibe karşı 13 maçtan galibiyet ala bildiler. 15 karşılaşma ise beraberlik ile sonuçlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir