Galatasaray’ın Gidişatı ve Fatih Terim’in Formsuzluğu

Galatasaray’ın Gidişatı ve Fatih Terim’in Formsuzluğu

25 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray, 2021/2022 sezonuna yeni bir yapılanmayla başlayıp bazı maçlarda taraftarını mutlu edebildiyse de hem oynanan oyun hem de Fatih Terim’in tercihleri nedeniyle tam anlamıyla tatmin eden bir noktaya gelebilmiş değil.

Avrupa Ligi’nde hak edilerek alınan Lazio galibiyeti öncesinde hem Kasımpaşa hem Trabzonspor karşısında 2-0 öne geçtiği maçlarda üstünlüğünü koruyamadan 1 puana razı olmak durumunda kalan Galatasaray’da, Alanyaspor maçında alınan yenilgi taraftarları daha da kızdırdı ve bu durum sahaya da yansıdı.

Galatasaray’da Bile Bile Lades

Fatih Terim, 2020/2021 sezonunun özellikle ikinci yarısında ve bu sezonun ilk maçından bu yana neredeyse gerçekten bile bile lades diyor. Güçlü olmayan veya güçlendirmeyi tercih etmediği yedek kulübesindeki oyunculardan maç çevirme veya koparma konusunda en eksik olanlarını ısrarla tercih eden Terim’in bu anlayışı takıma da olumsuz bir etki yaratıyor.

Galatasaray’ın şu anki pozisyonda en önemli figürü olan Fatih Terim’e direk tepki gösteremeyen taraftarlar yaşadığı kızgınlığı ise Terim’in yaptığı tercihlerden çıkartıyor. Ryan Babel, Ömer Bayram, Sofiane Feghouli gibi maç kazandırma konusunda eskisi kadar yeterli olmayan oyuncuları, maç içinde etkin olarak katkı sağlayan oyuncular yerine alarak takımın oyun şablonunu değiştiren Terim’in formsuzluğu göze çarpıyor.

Mustafa Muhammed’in İsteksizliği

Bu formsuzluk veya mutlu olmama durumundan etkilenen oyuncuların başında ise Mustafa Muhammed geliyor. 2020/2021 sezonunun ara devresinde transfer edilen ve Galatasaray’a Fenerbahçe derbisi başta olmak üzere çok önemli katkılar sağlayan Mustafa Muhammed, sezonun son zamanlarından bu yana eski formundan bir hayli uzak.

Takımdan kopuk ve isteksiz bir görüntü sergileyen Mustafa Muhammed, uzun bir süreden bu yana da gol atamıyor. Galatasaray’a geldiği ilk zamanlarda bir sonraki sezonun as forveti olarak nitelendirilen oyuncunun şu an ise Mbaye Diagne ve Halil Dervişoğlu’nun gerisinde kalarak üçüncü forveti olması ise büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Oyuncunun Bordeaux’a olası transferinin de son noktada iptal olmasının yarattığı olumsuz etki, kafa karışıklığı ve özgüven kaybı da Fatih Terim’in kendi formsuzluğuyla birlikte çözmesi gereken bir diğer sorun.