GALATASARAY’DA RESTORASYON ÇALIŞMALARI

GALATASARAY’DA RESTORASYON ÇALIŞMALARI

31 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Aslan Galatasaray’da bu sezonun sonunda birçok oyuncu ile yollarını ayıracaklar. Fatih Terim ve Galatasaray yönetiminin aldığı ortak kararlar neticesinde Galatasaray yeni sezonda farklı bir oyuncu kadrosu ve yenilenmiş bir Galatasaray ile karşımıza çıkacak.

Sezonun sonunda hem sözleşmesi devam eden hem de sözleşmesi biten bazı oyuncularla yollarını ayırma kararı alan Galatasaray yönetiminde bu oyuncuların hem yüksek maliyeti hem de performans düşüklüğünün oldukça yüksek olması dikkat çeken detaylardan bazıları.

TERİM GALATASARAY’DA YENİ BİR EKİP KURMAK İSTİYOR

Galatasaray’ın başarılı ve tecrübeli teknik direktörü Fatih terim yeni sezonda kendi takımında yeni bir ekip kurmak istiyor. Sezonun ortasında sözleşmesinin bitmesine iki ay kala yolları ayrılan Belhanda’nın ardından başka oyuncular da sezon sonunda ayrılacak olan isimler ve listede yer alıyor. İlk olarak Feghouli var.

Feghouli maaş yükü oldukça fazla olan oyunculardan birisi. Aslında futbolcunun sözleşmesi 2022 yılında bitecek fakat maaş Şükrü’nün fazla olması nedeniyle Galatasaray yönetimi yeni sezonda bu oyuncu ile devam etmeme kararı aldık. Bir diğer isim ise Alanyaspor‘dan transfer edilen Emre akbaba. Emrah baba Alanyaspor‘dan Galatasaray transfer olmuş bir oyuncu performans konusunda en düşük isimlerden birisi de Emre akbaba oldu.

İstediği performansı sahaya sunamayan Emre akbaba yönetimden de geçer not alamadı. Sezon sonunda Galatasaray ile yollarını ayıracak olan ve sözleşmesini yenilemeyecek olan Emre akbaba Trabzonspor’un radarında. Abdullah avcı Emre ak babayı arayarak Trabzonspor’a davet etti ve ilk görüşmeler başladı.

GALATASARAY’DA BİTMEYEN SAKATLIK SORUNU

Sarı kırmızılı ekip de oyuncularının sakatlık sonra ve bu aşılamayan sakatlık problemi bir türlü bitmiyor. Falcao’nun ardından bir sakatlık problemi aşamayan futbolcu da Saracchi oldu. Saracchi İki sezon boyunca kiralık forma giyerek Galatasaray takımını temsil etti. Fakat hem yüksek maliyeti hem de aynı fal kaldı bir sakatlık problemi yaşayan ve bir problem bir türlü aşamayan bunun önüne geçemeyen ve bununla ilgili çalışmalar yapamayan bu futbolcuyla da sezon sonunda ayrılık kesin görülüyor.

Bir diğer sezon sonunda gidecek olan isimde Muslera’nın yokluğumda Galatasaray’ın kaleyi emanet ettiği Fatih Öztürk. Kaleci Fatih Öztürk Kasımpaşa’dan transfer edilmiştir fakat Muslera’nın yokluğunda oldukça kötü bir performans sergileyen kaleci Fatih Öztürk ile sezon sonunda yeni bir anlaşma imzalanmayacak.