TERİM’İN GALATASARAY’DA ALTERNATİF PLANI

TERİM’İN GALATASARAY’DA ALTERNATİF PLANI

31 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibe Galatasaray dik kapsamında ezilerek ve Beşiktaş ile kıran kırana bir şampiyonluk mücadelesi verirken geçtiğimiz kış dönemi transfer periyodunda kadrosunu güçlendirmek adına Mısır’ın Zamalek kulübünden yetenekli oyuncu Mustafa Muhammed’i kadrosuna dahil etmişti. Mısırlı golcü takma dahil olmasının ardından kısa süre sonra göstermiş olduğu harika performans ile adından sıkça söz ettirmeye başlamıştı.

Avrupa’dan birçok kulübün ilgi odağı olan Mısırlı golcü Mustafa Muhammed’in takımdan ayrılma ihtimaline karşı sarı kırmızılıların başarılı teknik direktörü Fatih Terim takıma dahil edeceği genç yeteneği belirledi. Fatih Terim’in listesinde bulunan bu yetenek değilsem UEFA’nın gelecek gördüğü 50 futbolcu arasında yer alıyor.

KADRO PLANLAMASI DEVAM EDİYOR

Süper Ligi’nin sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’da Zirve yarışına devam ederken Lider Beşiktaş bir maç eksiği ile 3 puan fark atmış olarak sarı-kırmızılıların önünde liderlik koltuğunda oturuyor. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray şampiyonluk yarışındaki iddiasını devam etmek için bütün karşılaşmalardan galibiyet ile ayrılma planları yaparken bir yandan da 2021-2022 sezon için kadro planlama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Sarı kırmızılı ekibin geçtiğimiz kış transfer periyodunda Mısır’dan kadrosuna dahil etmiş olduğu Mısırlı golcü Mustafa Muhammed 1,5 yıllığına satın alma opsiyonlu olarak kiralanmıştır ve transferin gerçekleşmesinin ardından Kısa bir süre içerisinde oyuncu harika bir performans göstererek adından sıkça bahsettirmeye başlamıştı. Birkaç haftadır rakip fileleri konusunda Suskun olan yetenekli forvet oyuncusunun geleceği merak konusu olmaya başladı.

Avrupa’dan birçok dev kulübün oyuncuya Talip olduğu hakkında dedikodular devam ederken Bunlardan en büyüğü ise Premier Lig ekiplerinden dünyaca ünlü takım Manchester United.

FİLDİŞİLİ LİSTEDE

Sarı kırmızılı ekibin tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim yetenekli oyuncu Mustafa Muhammed’in takımdan ayrılması durumunda yerine gelecek alternatif oyuncu belirledi. 2019 yılından itibaren büyük bir özenle Mustafa Muhammed’e bilmemesine rağmen içerisinde bulunduğumuz kış dönemi ve transfer periyodunda takıma dahil etmeyi Başaran tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in yeni hedefi Fildişili oyuncu Muhammed Diomande. Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim sarı kırmızılıların oyuncu izleme ekibinden 2001 yılında doğan futbolcuyu yakından izlemesi talimatı verdiği öğrenildi.