Galatasaray’da Yaşanacak Vedalar

Spor Toto Süper Lig’de bir yandan sezon sonunda mutlu sona ulaşmanın planlarını yapan Galatasaray, diğer yandan da özellikle gelecek sezon için kadro ve transfer çalışmalarına ağırlık veriyor. Geçtiğimiz haftalarda basın mensuplarına transfer politikaları hakkında açıklamalarda bulunan teknik direktör Fatih Terim, özellikle gelecek sezondan itibaren artık büyük paralar harcamak istemediklerini dile getirmişti.

Şimdiye kadar yıldız futbolcuların başarılı kariyer ve geçmişlerine para harcadıklarını söyleyen teknik direktör Fatih Terim, bundan sonra geleceği parlak olan yetenekli futbolculara yatırım yaparak kadroya monte etmek istediğini açıklamıştı.

Bu doğrultu bu sezonda da birçok genç ismi kadrosuna katan ve maçlarda forma şansı veren teknik direktör Fatih Terim, diğer yandan da sezon sonunda hangi futbolcuların takımda kalacağına ve hangi futbolcuların takımdan gideceğine karar verecek. Bu bağlam teknik direktör Fatih Terim, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan 6 futbolcu hakkında kesin bir karara varacak.

Emre Akbaba, Babel, Fatih Öztürk, Şener, Linnes ve Saracchi

Galatasaray’da yaşadığı sakatlıklar yüzünden istikrar yakalayamayan Emre Akbaba ile sezon sonunda yollar ayrılacak. Fakat daha ayrılı yaşanmadan Emre Akbaba’ya sürpriz bir çağrı geldi. Gelen bilgilere göre sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Emre Akbaba’yı Trabzonspor ve teknik direktörü Abdullah Avcı kadrosuna katmak istiyor.

Bu sezon beklentilerin altında kalan ve yüksek maaşlı oyunculardan olan Babel, teknik direktör Fatih Terim’in kararı ile sezon sonunda takımdan gönderilecek. Fernando Muslera’nın yokluğunda kaleye geçen ama iyileştikten sonra formasını tekrardan Muslera’ya kaptıran Fatih Öztürk’te sezon sonunda sarı kırmızılı takıma veda edecek olan oyuncular arasında yer alıyor.

Bu sezon takıma hiçbir katkı sağlayamayan ve fazla forma şansı bulamayan Şener Özbayraklı’nın da Galatasaray ile yolları ayrılacak. Sözleşmesi sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Martin Linnes’te gelecek sezon kadroda düşünülmeyen isimler arasında.

Fakat Türkiye’den ayrılmak istemeyen Norveçli futbolcu, tıpkı Emre Akbaba’da olduğu kendisini isteyen Trabzonspor’a transfer olma konusuna şimdilik sıcak bakıyor. Son olarak kiralık olarak oynayan fakat bonservisinin alınması düşünülmeyen Saracchi’den gelecek sezon Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in kadrosunda olmayacak.

Feghouli Sürprizi

Spor Toto Süper Lig’de son haftalarda yaşadığı sakatlıktan ötürü oynayamayan tecrübeli futbolcu Feghouli hakkında teknik direktör Fatih Terim tarafından sürpriz bir karar çıktı. Sözleşmesi 2022’ye kadar devam eden futbolcunun ismi gelecek sezon takımdan ayrılacak olan oyuncuların arasına eklendi.

Şu anda istikrarlı bir performans ortaya koyamayan ve Radamel Falcao ile takımın en çok kazanan futbolcularından biri olan Feghouli, teknik direktör Fatih Terim tarafından gelecek sezon tarafından düşünülmüyor. Bu yüzden sarı kırmızılı yönetim, sezon sonunda bu futbolcuya gelecek olan bütün teklifleri değerlendirme kararı aldı.