Abdullah Avcı’dan İlginç İstatistik

Abdullah Avcı’dan İlginç İstatistik

30 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de başına geçtiği takımları adeta ayağa kaldırıp ligin üst sıralarına taşıyarak zirve mücadelesine ortak etmesiyle bilenen teknik direktör Abdullah Avcı’dan farklı bir istatistik ortaya çıktı. Çalıştırdığı takımlardaki kalecilerin aynı zamanda Milli Takım’ında vazgeçilmezleri arasında olduğu görüldü.

Örnek vermek gerekirse teknik direktör Abdullah Avcı, Medipol Başakşehir’i çalıştırdığı dönemde önce tecrübeli kaleci Volkan Babacan, daha sonra ise Mert Günok uzun yıllar A Milli Futbol Takımı’nında kalesini başarıyla korudular. Bu sezonun ilk yarısının başlarında Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’un başına geçen teknik direktör Abdullah Avcı, bu ilginç istatistiğine devam etti.

Bilindiği üzere A Milli Futbol Takımı, geçtiğimiz günlerde Dünya Kupası Elemeler grup maçlarında sırasıyla Hollanda ve Norveç ile karşı karşıya geldi. Bu iki maçta da aynı zamanda bordo mavili takımın kalesini koruyan genç ve başarılı kaleci Uğurcan Çakır kaleyi korudu. Milli takımın aldığı galibiyetlerde önemli bir paya sahip olan Uğurcan Çakır, bir kez daha performansıyla birçok sporseveri etkilemiş oldu.

Yurt Dışından İzlemeye Geldiler

A Milli Futbol Takımı, Dünya Kupası Elemeleri grup maçları kapsamında en son Norveç ile mücadele etti. Bu maçta da Türkiye’nin kalesini Trabzonspor’un genç file bekçisi Uğurcan Çakır başarı ile korudu. Öte yandan Uğurcan Çakır, Norveç Milli Takımı’nda oynayan ve geçen sezon bordo mavili takımda beraber forma giydiği Alexander Sörloth ile de hasret gidermiş oldu.

Ayrıca Uğurcan Çakır’ın etkili bir performans sergilediği ve 90 dakika boyunca birçok net pozisyonda kurtarışlar yaptığı bu maçı yurt dışından birkaç takımın temsilcisi kendisini izlemeye geldi. Gelen bilgilere göre Liverpool, Sevilla ve Leipzig’den gelen temsilciler 24 yaşındaki file bekçisini takip etti ve özellikle Liverpoollu taraftarlar maçtan sonra Uğurcan Çakır’ın transfer edilmesi yönünde sosyal medyada olumlu paylaşımlarda bulundular.

Efsaneden Uğurcan Çakıra Övgüler

Trabzonspor’un efsanelerinde Hamdi Aslan, genç kaleci Uğurcan Çakır hakkında açıklamalarda bulundu. Birçok kişi gibi başarıl eldivenden övgü ile bahseden Hamdi Aslan, Uğurcan Çakır’ın kendisinden beklenen performansın kat ve kat üstüne çıktığını söyledi ve böyle giderse önümüzdeki süreçte yüksek bir bonservis bedeli ile Avrupa’nın devlerinde oynayabileceğini dile getirdi.