TRABZONSPOR GÖZTEPELİ OYUNCULARI TAKİBE ALDI

TRABZONSPOR GÖZTEPELİ OYUNCULARI TAKİBE ALDI

29 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de bir yandan şampiyonluk yarışı devam ederken bir yandan da transfer savaşları sürüyor. Özellikle 4 büyükler transfer çalışmalarına son sürat devam ediyor. Trabzonspor ise bu konudaki en iddialı takımlardan biri olarak görülüyor.  Özellikle teknik direktör Abdullah Avcı bordo mavili ekibin kendi oyun planına uygun isimlerle anlaşmasını istiyor.

Buna bağlı olarak scout ekibi, sezon sonu Trabzonspor’dan ayrılması muhtemel olan Uğurcan Çakır yerine, Göztepeli iki oyuncunun peşine düştü. Bu oyunculardan ilki file bekçisi İrfan Can Eğribayat iken ikincisi ise sağ kanatta forma giyen Halil Akbunar.

Süper Lig’in en iddialı takımlarından Trabzonspor, son zamanlardaki başarılı yükselişiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yüksek performansı gelecek sezon da devam ettirmek isteyen Karadeniz ekibi, şimdiden transfer ateşini yaktı.

Özellikle bordo mavili ekibin teknik direktörü Abdullah Avcı, hem bu sezon takımını zirveye taşımak hem de gelecek sezon için şampiyonluğu garantilemek istiyor. Teknik adam, bu yüzden de kendi oyun planına uygun olan güçlü isimleri kadroya katmayı planlıyor.

Transfer konusunda yaz dönemini oldukça hareketli geçirmeyi planlayan bordo mavililer; sağ bek, sol bek, orta saha, forvet ve kanat alanlarında önemli isimlerle anlaşmak için kolları sıvadı. Ancak şüphe yok ki her şey sezon sonunda takımdan ayrılacak oyuncuların durumuna göre kesinleşecek. Bu oyunculardan ilkinin Uğurcan Çakır olduğu söyleniyor.

Aslında 2014’ten beri Trabzonspor’un kaleciliğini yapan 24 yaşındaki oyuncunun takımıyla olan sözleşmesi, 2024’te bitiyor. Ancak Çakır’ın başarılı performansından ötürü, geçen sezondan beri Avrupa’daki bazı takımların takibinde olduğu biliniyor. Bu yüzden Karadeniz ekibi, A Mili Takım’daki yükselişiyle de dikkatleri üzerine çeken kalecisi Uğurcan Çakır’ı, Haziran ayında başlayacak olan Avrupa Şampiyonası’nın ardından astronomik bir bedele satmayı hedefliyor.

Uğurcan Çakır’ın yerine ise kadroya yeni takviyelerin yapılması planlanmakta. Trabzonspor’un kadro yenileme çalışmasında öne çıkan ilk isim, Göztepe’nin kalecisi İrfan Can Eğribayat. Fırtına’nın listesindeki ikinci Göztepeli isim ise sağ kanat oyuncusu Halil Akbunar.

ARA TRANSFER DÖNEMİNDE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Aslında Halil Akbunar’ın ismi ara transfer döneminde de gündeme gelmişti fakat oyuncunun bonservis maliyeti çok bulunmuştu. Ancak bu sebeple transferi gerçekleştirilemeyen Akbunar’ın, Abdullah Avcı’nın da en çok beğendiği yerli kanat oyuncularından biri olduğu biliniyor. Ayrıca Halil Akbunar, A Milli Takım’ın da aday kadrosuna çağırıldı. Bu başarılı grafiği göz önüne alan bordo mavililer ise Akbunar transferi için çalışmalara başladı. Öte yandan Trabzonspor, İrfan Can Eğribayat ve Halil Akbunar için Göztepe’ye paket teklif sunmayı düşünüyor.

TRABZONSPOR VE GÖZTEPE YÖNETİMLERİNİN ARASI İYİ

Trabzonspor bir taraftan kiralık gönderdiği Fousseni Diabate’nin bonservisini Göztepe’ye vermeye hazırlanırken bir taraftan da eğer şartlar uyuşursa takasta başka futbolcuları daha ekleyip artı para yöntemiyle işi çözmeyi planlıyor. Öte yandan birbirlerine pek çok transferde kolaylık sağlayan Trabzonspor yönetimi ile Göztepe yönetiminin arasındaki ilişki, bir süredir oldukça iyi ilerliyor.