Galatasaray’da Fatih Terim Belirsizliği

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de son haftalarda yaşadığı puan kayıpları yüzünden zirve yarışında ağır yaralar alan Galatasaray’da bir diğer gündem konusu ise yaklaşan kongre ve teknik direktör Fatih Terim’in geleceği oldu. 2 sezon önce üst üste kazanılan iki şampiyonluğun ardından sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, tecrübeli teknik direktör ile 2+3 yıllık bir anlaşma imzalamıştı. Bu iki yıllık süreçte başkan Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim, birçok konuda fikir ayrılığı yaşadı.

Öte yandan mevcut başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi henüz tekrübeli teknik adam Fatih Terim ile henüz bir opsiyon görüşmesi gerçekleştirmedi. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda mecvut Mustafa Cengiz yönetiminin teknik direktör Fatih Terim ile opsiyon görüşmesi yapıp yapmayacağı, Mustafa Cengiz’in yeniden başkan adayı olup olmayacağı ve bir kez daha başkan seçilirse yola Fatih Terim ile devam edip etmeyeceği gibi durumlar şu anda en çok merak edilen konular oldu.

Aldurrahim Albayrak Aday Olacak Mı?

Öte yandan Galatasaray’da henüz başkan Mustafa Cengiz, yapılacak olan kongrede yeniden aday olup olmayacağına ilişkin henüz kesin bir açıklama yapmadı. Fakat kulüp içinden gelen bilgilere göre başkan Mustafa Cengiz’in bir kez daha aday olmaya hazırlandığı bildirildi. Öte yandan sarı kırmızılı kulübün 2. Başkanı olan Abdurrahim Albayrak’ında başka adayı olup olmayacağı merak konusu oldu. Bu konu hakkında da 2. Başkan Abdurrahim Albayrak birinci ağızdan bir açıklama yapmasa bile yine kulislerden gelen bilgilere göre kongre öncesinde adaylığını açıklayacağı iddia edildi.

Galatasaray’ın Yeni Başkan Adayları

Sarı kırmızılı kulüp, mayıs ayında başkanlık seçimi için gerçekleştireceği kongre için yavaş yavaş hazırlıklara başladı. Hali hazırda birkaç isim Galatasaray Başkanlığı’na adaylığını resmi olarak açıkladı. Geçtiğimiz süreçte Metin Öztürk, Burak Elmas, Tuncer Hunca ve Eşref Hamamcıoğlu, sarı kırmızılı başkanlık koltuğu için adaylığını açıklayan isimler oldular. Bir diğer merak edilen isim daha öncede söylendiği üzere Abdurrahim Albayrak oldu. Çok kısa bir süre içerisinde 2. Başkanın da adaylığını açıklayacağı ifade edildi. Öte yandan yine camiada önde gelen birkaç isimde bu adaylık için resmi açıklamalarda bulunulacağı bildirildi.