Örnek Model Attila Szalai

Örnek Model Attila Szalai

14 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye Kıbrıs’ın Apollon takımından kiralık olarak Attila Szalai, adından söz ettirmeye devam ediyor. Sarı lacivertli takıma geldiği ve sahaya çıktığı ilk maçtan bu yana takımın en önemli futbolcularından biri haline gelen 23 yaşındaki Macar futbolcu, bu sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe’ye adeta ilaç gibi geldi.

Son birkaç sezonda savunma hattında sorunlar yaşayan sarı lacivertli takım, adeta yapmış olduğu transfer ile bu sorunu çok büyük ölçüde gidermiş oldu. Öte yandan Fenerbahçe’nin ara transfer dönemin kadrosuna kattığı Attila Szalai transferi birçok açıdan örnek model olarak karşımıza çıktı.

Kariyerli Fubolcu Dönemi Sona Eriyor

Spor Toto Süper Lig’de takımlar, uzun yıllardır yurt dışından getirilen yabancı oyuncuların kariyerlerine para ödüyordu. Yani Avrupa’da birçok başarı elde eden ve aynı zamanda 30 yaşını geçen futbolcular Türkiye’deki takımlara transfer oluyordu. Bu transferlerin neredeyse hepsi ilk başta başarı olarak görülüyordu fakat sene sonunda hepsinin öyle olmadığı anlaşılıyordu.

Bu yüzden futbolun zamanla birçok açıdan değişmesi ile birlikte Türkiye’de transferlere olan bakış açıları da değişmeye başladı. Artık kulüpler belli bir yaşı geçmiş futbolcuların kariyerlerine para ödemektense geçen ve yetenekli olan futbolculara yatırım yapmak istiyor. Bu yüzden de Fenerbahçe’nin ara transfer döneminde yaptığı Attila Szalai transferi buna en güzel örnek olarak gösterilebilir.

Attila Szala’inin Öne Çıkan Durumları

23 yaşındaki Macar stoper, Fenerbahçe’ye geldiği günden beri hızlı bir adaptasyon süreci ile birlikte takıma alıştı ve adeta ilk maçtan itibaren hem takımın en önemli parçalarından biri oldu hem de ortaya koyduğu performans ile ne kadar doğru bir transfer olduğunu göstermiş oldu. Genel stoperlerin aksine ayağına hakim olan, topla oynamayı ve oyunu kurmayı seven ve pas isabet oranı oldukça yüksek olan Attila Szlai’nin transferi diğer kulüpler için örnek oldu.

Öte yandan yıllardır 50’den fazla savunma oyuncusuna para harcayan Fenerbahçe, sezonunda genç ve oldukça yetenekli bir stoperi takıma monte etmiş oldu. İlerleyen zamanlarda performansını iyice arttıracak olan Attila Szalai, takımına bonservis bakımından da önemli bir rakam kazandıracak gibi gözüküyor.