Galatasaray Transfer Yaz Dönemini Gustavo İle Kapattı

Posted by


Süper Lig fırtınası başlamasına rağmen transfer yaz dönemi devam ediyordu. Son günleri olmasına rağmen takımlar son ataklarını yapıyorlar ekiplerine son şekillerini veriyorlardı.


Transfer yaz dönemi artık sonlandı ve Galatasaray son bir ismi kadrosuna katarak dönemi noktaladı. O isim ise Portekiz’in Famalicao takımında formasını terleten Brezilyalı orta saha Gustavo Assunçao oldu. Oyuncu satın alma opsiyonu ile kiralandı.


Transfer döneminde toplam 10 yıldız ismi kadrosuna katan Sarı Kırmızılılar büyük bir değişim içerisine girdiler. Uzun süredir ön libero mevkisi için olan arayışlarını sonlandırmak isteyen Sarı Kırmızılı Galatasaray yönetimi, çareyi Gustavo ile buldu. Transfer dönemini yıldız isim ile kapattı.


Portekiz ekibiyle yapılan uzun görüşmeler sonrasında el sıkışıldı ve 21 yaşındaki orta saha oyuncusu ile 100 bin Euro ücreti ile anlaşma sağlandı. Satın alma opsiyonu da alınan oyuncu, eğer sezon içerisinde beğenilirse ve beklentiyi karşılarsa 3.5 milyon Euro karşılığında bonservisi alınabilecek.


Sarı Kırmızılı Kulüpte Yapılan Açıklama


Galatasaray hem oyuncu ile olan gelişmeyi hem de transfer sezonunu sonlandırmalarını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşım ile açıkladı.


Hem orta saha oyuncusu Gustavo Assunçao hem de kulübü Famalicao ile temas kurduklarını açıklayarak sözlerine başlayan Sarı Kırmızılılar, sözlerine 2021-22 sezonundaki geçici transfer anlaşmasına vardıklarını ifade ederek devam ettiler.


Açıklamalarına 2021-22 sezonu için oyuncunun satın alma hakkını da elinde bulundurduklarını dile getirerek devam eden Galatasaray, oyuncunun bu sezon için son transfer olduğunu ifade ederek açıklamalarını noktaladı.


Gustavo Assunçao Kimdir?


Sarı Kırmızılıların önemli futbolcusu Arda Turan’ın ve kendi babasının da bir zamanlar formasını terlettiği Atletico Madrid ekibi ile profesyonel futbol kariyerine başlayan Gustavo, 2019 yılına kadar formasını terletti.


2019 yılında Portekiz ekibiyle yolları birleştiren başarılı oyuncu, Portekiz 1. Futbol Ligi’nde formasını terletti. Toplam 58 karşılaşmada formasını terleten oyuncu, ayrıca Brezilya’nın alt yaş milli takımlarında da formasını terletiyor.


Piyasa değeri 7 milyon Euro olarak bilinen başarılı oyuncu, ön libero ve merkez orta saha mevkilerinde mücadele ediyor. Şimdiden geleceğin yıldızlarından biri olarak görülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.