Beşiktaş’ın Örnek Olan Transfer Yaz Dönemi

Posted by


Süper Lig heyecanı son hızıyla devam ederken takımların transfer yaz dönemleri son buldu. Takımlar ekiplerine son şeklini verirken Beşiktaş, yeni kadrosuyla ve transferleriyle sadece ülkemizde dikkat çekmekle kalmadı Avrupa’nın dikkatlerini üzerine aldı.


Geçtiğimiz sezonun çifte kupalı şampiyon ismi Beşiktaş, kadrosuna aldığı yıldız isimlerle övgü toplarken bu isimleri oldukça düşük bir bütçe ile kadrosuna almasıyla herkesi kendisine hayran bıraktı.


Transfer yaz dönemi boyunca toplamda 12 ismi renklerine bağlayan Kara Kartal; bu 12 isim içerisine Pjanic, Teixeira ve Batshuayi gibi yıldız isimlere yer verdi.


Siyah Beyazlı Beşiktaşlıların piyasa değerleri yüksek olmasına rağmen düşük bir maliyet ile kadrosuna yıldız isimleri katması Avrupa’nın dikkatini çekti.


Kritik Hamleler Yaptı Ama Doğru Sonuçlar Aldı


Siyah Beyazlı yönetim transfer yaz dönemi başlar başlamaz ilk hamle olarak geçtiğimiz sezonu örnek aldı. Geçtiğimiz sezon takımı zafere götüren iki isim üzerinde çalışmaya başlayan Kara Kartal Beşiktaş, Ghezzal ve Rosier’i renklerine bağladı.


Ardından 22 yaşındaki başarılı isim Montero ile temasını sıklaştıran Siyah Beyazlı yönetim, böylelikle savunmada alternatif bir isim yaratmış oldu. Bedelsiz olarak birçok ismi kadrosuna da katan Kara Kartal; Millilerden kaleci Mert’i, sol bek oyuncusu Umut’u ve forvet mevkisinde fırtınalar estiren Kenan’ı kadrosuna aldı.


Bu isimlerin yanı sıra geçtiğimiz sezon Alanyaspor’da formasını terleten ve sezonun en iyilerinden olarak görülen Salih Uçan’ı da kadrosuna katan Kara Kartal, Can Bozdoğan ile geleceğe yönelik bir hamle yapmayı da ihmal etmedi.


12 Kişilik Transfer Yaz Dönemi ve 7.3 Milyon Euro Maliyet Bedeli


Sezon boyunca toplam 12 kişiyi renklerine bağlayan Beşiktaş, bu süreç boyunca kiralama ve bonservis bedelleri için 7 milyon 350 bin Euro harcadı.


Özellikle yıldız isimler Pjanic ve Alex’i ücret ödemeden transfer eden Kara Kartal, Batshuayi gibi büyük bir yıldız için ise sadece 150 bin Euro ödeme ile inanılması zor bir transferi başardı. Tüm bu oyuncuların toplam maliyetinin 16.8 milyon Euro olduğunu da hesaba katarsak Beşiktaş’ın dikkat çekmesinin zor olmayacağı anlaşılacaktır.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.