Galatasaray Spor Kulübünde Milyon Dolarlık Yeni İsim Sponsoru

Pandemi dönemi ile birlikte kulüplerin maç günü ve kulüp lisanslı ürünlerde oldukça fazla gelir kaybı yaşamış bu gelir kaybını kapatmanın yollarını arayan Sarı-kırmızılı yönetim Türk Telekom Stadyumu içi yeni bir isim sponsoru ile anlaşmaya karar verdi.

Sarı-kırmızılı Kulübün yeni başkanı kulübün gelirlerini arttırmak için projeler üretmeye devam ediyor. Başkan Burak Elmas’ın seçimlere girmeden önceki en büyük vaatlerinden biri olan ve bunu büyük bir gelir kalem haline getirmek isteyen Başkan yeni isim sponsoru aramaya başlamış ve yeni isim hakkı için birçok firma ile görüşmelerini tamamlaması sonrasında yeni bir isim hakkı ile anlaşıldığı çıkan haberler arasında.

YENİ ANLAŞMA ULUSLARARASI BOYUTTA

Başkan Burak Elmas’ın haftalar öncesin den sponsor ile görüşmelerin gerçekleştiği anlaşmanın ise sağladığı bilgisi gelmiş olsa da şu an için yeni sponsor isim hakkının kim olduğu bilinmiyor.

Başkanın Uluslararası bir firma ile görüşüldüğü ve bu görüşme sonunda sarı kırmızlı kulübün stadının isim hakkını vereceği firma sarı kırmızlı yönetime 100 milyon dolarlık gibi büyük bir gelir sağlayacak olması ile sarı kırmızılı taraftarın oldukça ilgisini üzerine çekmiş durumda görünüyor.

Anlaşmanın süresi için 5+5 yıldan 10 yıllık olmak üzere bir sözleşme üzerinden gerçekleşeceği bekleniyor.

GALATASARAY’IN KULÜP GELİRLERİ YÜKSELECEK

Kulüplerin gelir kalemleri arttırmaya çalışması ile birçok forma sponsorları ve stadyumlarına verilecek isim hakları yanı sıra maç yayın hakları ile beraber en çok kazançları sponsor, reklam, isim hakkı ve ürün satışlarından kazanıyorlar. Bunların yanında lig de kazanılan şampiyonluklar sonrası Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Gelirleri, maç günü gelirleri bunlar, bilet ve kombine satış gelirleri ile beraber artmakta.

Yeni isim sponsoru hakkı ile Galatasaray yönetimi gelir kaleminde bir miktar da olsa artış sağlayarak kulübü finansal açıdan rahatlatacak bir anlaşma sağlaması Başkan Burak Elmas için önemli bir başarı olacaktır.

Galatasaray kulübü daha önceki sponsor Türk Telekomünikasyon A.Ş. ile firmadan 2020-2021 sezonu için isim hakkı anlaşması yaptığı şirketten 30 milyon TL kazanacağını duyurmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir