GALATASARAY KALEDE YERLİ OYUNCU ISRARI

Posted by

Süper lig ve UEFA Avrupa Liginde emin adımlar ile devam eden sarı kırmızılı takım transferde çalışmalara devam ediyorlar.

Galatasaray kadro planlamasında takımı gençleştirmek isteyen yönetim ve teknik heyet kadroya bir çok genç oyuncu ile güçlendirerek ne kadar doğru işler yaptıklarını göstermiş durumdalar.

3 Türk oyuncu ile sahada olma zorunluluğu olduğundan transferde kalece yerli oyuncu arayışlarına başladılar. Kalede ise yerli isim isteyen Fatih Terim bazı maçlar da yerli oyuncu tercihi ile sahaya çıkmak istediği bunun da en önemli sebebi yerli oyuncu statüsünden dolayı oyunda daha fazla yabancı oyuncuya sahada tuta bilmek için kalede yerli oyuncudan yana haklarını kullanmak istiyorlar.

MUSLERA’NIN YEDEĞİ İRFAN CAN EĞRİBAYAT

Tecrübeli kaptan 35 yaşındaki Fernando Muslera’nın sezona formsuz başlaması ve 3 Türk oynatma zorunluluğu, Galatasaray‘ı yerli kaleci arayışlarına başlamasına sebep oldu. Sarı-kırmızılı takım Göztepe’nin başarılı eldiveni İrfan Can Eğribayat ‘ı gözüne kestirmiş durumdalar.

Sarı kırmızılıların 23 yaşındaki kaleci için yapacağı teklif de yavaş yavaş ortaya çıkmış durumda. İzmir ekibi Göztepe’ nin oyuncu için 3 Milyon Euro talep ettiği öğrenilirken, sarı kırmızlı takım ‘ın ise 1.5 Milyon Euro ve kalecilerin den Fatih Öztürk’ün bonservisiyle vermek istediği kaydedildi.

Genç oyuncu İrfan Can için bir sonraki satıştan elde edilecek gelirden de kulübü Göztepe’ ye yüzde verilmesi seçenekler arasında yer alıyor.

FATİH TERİM OLDUKÇA ISRARCI

Tecrübeli hoca Teknik Direktör Fatih Terim, Muslera’ nın yurt dışı dönüşlerinde oldukça yorgun kaldığını uzun yolculuk sonrası yorulduğunu ve bu süreçte ki maçlar da kale de genç ve yerli bir isime vermek istiyor. Ayrıca üç yerli oyuncu oynatma haklarından birisini kalede kullanmak isteyen Fatih Hoca sahada daha çok yabancı oyuncuya şans vermesi bekleniyor.

Galatasaray da kadroda şuan için kaleci olarak Muslera ve Fatih Öztürk dışında İsmail Çipe, Berk Balaban ve 17 yaşındaki Jankat Yılmaz yer alıyor. Yedek kalecilerinde güven vermediği özellikle yenilen hatalı goller de olumlu izlenim vermeyen kaleciler için alternatif ve başarılı bir Türk kaleci arayışları devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.