GALATASARAY ARADIĞI FORVETİ BULDU CEDRİC BAKAMBU

GALATASARAY ARADIĞI FORVETİ BULDU CEDRİC BAKAMBU

12 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım Galatasaray devre arsı transfer dönemi yaklaşırken kadrosunda eksik olan yerlere de oyuncu arayışlarına başladılar.

Kadrosunda diğer rakiplerine göre üç Santraforu bulunan takım da devre arasında bir golcü ismi karosuna katmak istiyorlar.

Hücum hattında ki net gol vuruşlarından yararlanamayan sarı kırmızılı takım bu yüzden son vuruşları daha kaliteli olan tecrübeli bir oyuncu aramaya başladılar.

Aradıkları golcü ismi ise Çin’ de buldular. BJ Guoan ‘da forma giyen ve aralık ayı sonunda ise sözleşmesi bitecek olan 30 yaşındaki tecrübeli isim Cedric Bakambu sarı kırmızlı takımın transfer listesinde yer alıyor.

Rakibi Fenerbahçe’ nin de peşinde olduğu oyuncu için hangi kulübün kadrosuna katacağını göreceğiz.

SARI KIRMIZLI TAKIMDA GOLCÜLER FORMSUZ KALDI

Sarı kırmızlı takımın golcü isimleri bu sezon gol yollarında formsuz olmaları nedeni ile sarı kırmızılı takımın teknik patronu tecrübeli isim Fatih Terim de devre arası transfer sezonunun kendileri için oldukça önemli olduğu dile getiren hoca transfer döneminde kadrolarına an az 1 golcü kazandıracaklar.

Sarı kırmızlıların golcü isimlerinden genç isim Halil Dervişoğlu bu sezon takımı ile 11 karşılaşmada forma giyerken 1 gol ve 1 de asist katkısı yapa bildi.

Mısırlı golcü Mostafa Mohamed ise bu sezona kötü başlayan isimlerden oldu ki yaz transfer sezonunun son gününde transfer olacakken son anda iki takımın anlaşamaması nedeni ile sarı kırmızlı takım da kalmıştı. Sarı kırmızlı takım da kalmasına rağmen henüz golcü oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanmayan sarı kırmızlı takım bu anlamda kararsız davransa da mısırlı golcünün bonservisini alacaklardır. Bu sezon Mısırlı golcü Mostafa Mohamed sarı kırmızlı takım ile 20 karşılaşmada forma sanası bulurken 4 gol 1 de asist katkısı sağladı.

Sarı kırmızlı takımın bir diğer golcüsü ise Senegalli isim M. Diagne ise bu sezon 16 karşılaşmada forma giyerken 3 gol ve 1 de asist katkısı sağladı.

Bu üç golcüsünün ikisi M. Diagne ve Mostafa Mohamed Afrika Kupasına katılacak olan oyuncular ocak ayında en az 1 ay takımlarından ayrı kalacaklar.

CEDRİC BAKAMBU

Sarı kırmızlı takımın peşinde olduğu 30 yaşındaki Kongo’ lu tecrübeli isim Cedric Bakambu Çin ekiplerinden olan BJ Guoan ‘da forma giyiyor.

30 yaşındaki tecrübeli oyuncu Cedric Bakambu takımı BJ Guoan ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2021 yılında son bulacak olması sarı kırmızlı takımın transfer de önünü açan nedenlerden birisi oldu. Bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmanın planlarını yapan sarı kırmızlı takım gol yollarında ki sorunu Cedric Bakambu ile çözmek istiyorlar.

Tecrübeli isim  Cedric Bakambu bu sezon takımı ile 13 karşılaşmada boy gösterirken 5 gol ve 1 de asist katkısı sağlayan oyuncu ile Fenerbahçe de yakından ilgileniyor.