Galatasaray UEFA’dan Ceza Aldı 50 Bin Euro

Galatasaray UEFA’dan Ceza Aldı 50 Bin Euro

12 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika spor haberi Sarı Kırmızılı cepheden geldi. Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi kapsamında Marsilya ile yeşil sahada kozlarını paylaşmıştı. Aslan taraftarlarının, stadyumda yaktıkları meşaleler takımın başına bela oldu.

UEFA, Fransız kulübü ile Cimbom’un oynadığı maçta yakılan bu meşalelerden dolayı Galatasaray’a 50 bin Euro ceza kesti. Buna ek olarak Sarı Kırmızılı takım, Avrupa’da oynayacakları önlerindeki 2 deplasman maçında taraftarlarına bilet satma imkanına sahip olmayacak. İşte Galatasaray’ın UEFA’dan aldığı cezaya dair merak edilen ayrıntılar…

UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Komitesi’nden Aslan’a Ceza…

UEFA Kontrol Etik ve Disiplin Komitesi’nden gelen flaş haber spor dünyasını sarstı. Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E grubu maçları kapsamında yeşil sahada Marsilya ile karşı karşıya gelmişti. Sarı Kırmızılı taraftarlar, Fransız takımı ile oynanan müsabakada statta meşale yaktı.

Bu nedenle Cimbom’a UEFA’dan ceza geldi. Resmi açıklamalara göre ceza tutarı 50 bin Euro olarak belirlendi. Aslan ekibi, hem bu para cezasını ödemek durumda hem de gelecek 2 Avrupa maçında deplasman için taraftarlarına bilet satamayacak.

Statta meydana gelen hasarlar neticesinde Galatasaray’ın ek olarak 8 bin Euro daha ödenmesi isteniyor.

Aslan Avrupa’da Grup Liderliğini Kimseye Bırakmıyor

Cimbom, UEFA Avrupa Ligi E grubu içerisindeki liderliğini muhafaza ediyor. Sarı Kırmızılı oyuncular, Marsilya ile oynadıkları maçtan 0 – 0 beraberlik ile ayrılmış ve 1 puanın sahibi olmuşlardı.

Aslan, buna ek olarak kazandığı 2 maç ve 1 beraberlik ile birlikte 8 puana ulaştı ve grup birinciliğini kimseye bırakmıyor. Onu, 5 puana sahip olan Lazio takip ederken 3. sırada ise 4 puan ile Fransız ekibi konumlanmış durumda. Sonuncu, henüz hiç zafer sevinci yaşamayan 2 puanlı Lokomotiv Moskova.

Teknik direktör Fatih Terim’in öğrencileri henüz Avrupa mücadelelerinde hiç yenilgi yaşamadı. Taraftarlar, bunun puan kaybı olmadan devam etmesini temenni ediyor.

Galatasaray, şimdiye dek rakip kalesini 3 kez meşin yuvarlak ile buluştururken kendi filesinin yalnızca 1 kez havalanmasına mani olamadı. Cimbom’un hedefi, gruptan başarı ile çıkmak.