Fernando Muslera’dan Büyük Fedakarlık

Fernando Muslera’dan Büyük Fedakarlık

20 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’ın kaptanı başarılı file bekçisi Fernando Muslera’nın takıma adına büyük bir fedakarlığa imza attığı ortaya çıktı. Geçen sene oynadığı maç esnasında ayapı kırılan ve uzun bir süre sahalardan uzak kalmak zorunda kalan Uruguaylı kaleci, 2020 – 2021 sezonun ikinci yarısında çok özlediği formasına nihayet kavuştu.

Kış aylarını yavaş yavaş geride bıraktığımız lig karşılaşmalarında zaman zaman maçta maruz kaldığı soğuk hava etkisiyle ağrı yaşayan Fernando Muslera’nın, Galatasaray sağlık ekinin ‘devam etmeyebilirsin’ telkinlerine rağmen formasını ve takımını bırakmadığı ortaya çıktı.

Uzun yıllardır sarı kırmızılı takımın kalesini koruyan tecrübeli file bekçisinin bu fedakarlığı bir kez daha Galatasaraylı futbolseverlerin kalbini fethetti.

Takımını Yalnız Bırakmadı

Fanatik Gazetesi’nin yapmış olduğu habere göre, Süper Lig’in ikinci sezonunun başlamasıyla sahalara dönen ve formasına kavuşan Fernando Muslera’nın yapmış olduğu bir fedakarlık ortaya çıktı. Bilindiği üzere başarılı file bekçisinin geçen sezon oynadığı maç esnasına kaval kemiği iki yerinde kırılmıştı ve ciddi bir operasyon geçirdikten sonra uzun bir süre ayağını kullanamamıştı.

Ardından yine yoğun ve uzun bir tedavi süreci geçiren Uruguaylı file bekçisi, ligin ikinci yarısının hemen başında takımıyla beraber sahaya çıktı. Fakat kış aylarını geçmekte olduğumuz ligde, bazı maçlarda ciddi derecede soğuk havanın eşliğinde bazı maçlar oynanmakta.

Bu yüzden Fernando Muslera’nın sakatlık yaşadığı ayağının aşırı soğuk havalarda oynanan maçlarda bazı ağrılarının ortaya çıktığı belirtildi. Bilindiği üzere aşırı soğuk hava, kırık kemik ve eklemlerde ağrıya ve sızlamaya yol açıyor. Özellikle son oynanan Kasımpaşa maçında aşırı soğuk ve karlı hava sebebiyle 34 yaşındaki kaleci, maç esnasında ciddi ağrılar yaşadı.

Maç esnasında birkaç kez Yener İnce önderliğindeki sağlık ekibinin kendisine istersen maça ‘devam etme’ telkninde bulunulduğu fakat Fernando Muslera’nın her seferinde bu teklifi geri çevirerek takımını yanlız bırakmadığı belirtildi.

Özel Bir Program Uygulanıyor

Galatasaray’ın başarılı file bekçisi yaşadığı ciddi sakatlıktan sonra iyileşerek sahalara dönmesine rağmen zaman zaman ağrıları tekrardan ortaya çıkıyor. Bu yüzden zaman zaman ortaya çıkan bu ağrıları hafifletmek ve özellikle kemiklerini tekrardan eski gücüne kavuşturmak adına Fernanda Muslera’ya hem maçlardan önce hem antrenmanlardan hem de maçlardan sonra kendisi için hazırlanmış özel bir program uygulanıyor.

Öte yandan Uruguaylı file bekçisine sakatlığından ötürü takımdan ayrı çalıştığı dönem içerisinde kendisine son teknoloji uygulamalarla reflek geliştirici çalışmalar ve programlar uygulandı. Bu yoğun tedavi sürecinin ardından eski formuna ve formasına kavuşan 34 yaşındaki başarılı eldivenin, fiziksel açıdan önemli bir sorunun kalmadığı ve daha uzun yıllar kalecilik yapabileceği belirtildi.