Arda Turan’ın Sözleşmesi Uzayacak Mı

Arda Turan’ın Sözleşmesi Uzayacak Mı

19 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Avrupa’da başarılı bir kariyerin ardından Türkiye’ye dönen Arda Turan, bu sezon başından itibaren altyapısından yetiştiği Galatasaray’a geri dönmüştü. Bilindiği üzere Galatasaray ile Arda Turan arasında 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme buluyor.

Öte yandan sözleşmesindeki opsiyonu kullanmak isteyen 34 yaşındaki futbolcu, sözleşmedi maddeye göre adeta gün sayıyor. Yapılan habere ve gelen bilgilere göre Arda Turan’ın Galatasaray ile olan opsiyonlu sözleşmesi kendiliğinden uygulanabilir.

Başka bir deyişle, Arda Turan eğer Süper Lig’de 22 maçta ilk 11’de sahaya çıkarsa sözleşmesi otomatik olarak yeniden düzenlenecek. Şu ana kadar 15 maçta sahaya çıkan Arda Turan, eğer geride kalan haftalarda 7 maça daha ilk 11’de başlarsa, taraflar arasındaki sözleşme kendiliğinden uzayacak.

Arda Turan’ın Kariyer Planı

Sezon öncesi transfer döneminde eski takımına geri dönen Arda Turan, bu sezon Süper Lig’de 15’sı ilk 11 olmak üzere 21 maçta sahaya çıktı. Sözleşmesindeki opsiyonlu maddeye göre eğer Arda Turan, bu sezon Süper Lig’de 7 maça daha çıkarsa sözleşmesi 1 yıl daha otomatik olarak uzayacak.

Öte yandan ne para ne pul, Galatasaray’a gönülden bağlıyım, kal derseler kalırım git derseler giderim şeklinde açıklamalarda bulunan Arda Turan, kariyerini Galatasaray’da noktaladıktan sonra teknik direktör Fatih Terim’in ekibinde yardımcı antrenör olarak devam etmeyi istediğini yönetimi bildirmişti.

Arda Turan’ın Kariyeri

Futbolculuk kariyerine Galatasaray’ın alt yapısında başlayan Arda Turan, 2005 – 2006 yılında Manisaspor’a transfer olmuştu. Burada 15 maça çıkıp 2 gollü bir performans sergileyen Milli futbolcu, 2006 – 2017 sezonunda Galatasaray’a transfer oldu ve burada sahaya çıktığı 5 sezonda toplamda 166 maça çıkan 34 yaşındaki futbolcu, bu maçlarda toplamda 44 gol attı.

5 sezonluk başarılı bir dönemin ardından Arda Turan, La Liga takımlarından Atletica Madrid’e transfer oldu. Burada oynadığı 4 sezonda toplamda 178 maça çıkan Arda Turan, 22 gol atıp 25’te asist yapma katkısı sağladı.

Ardından adından sıkça söz ettirerek yine La Liga’dan fakat bu kez dünya devi Barcelona’ya transfer oldu. Burada 2 sezonda 55 maça çıkan başarılı futbolcu, bu maçlarda 15 gol atıp 10 asist yaptı. Barcelona’daki 2 yılın ardından tekrar Türkiye’ye dönen Arda Turan, Medipol Başakşehir’e transfer oldu. 3 sezon Medipol Başakşehir takımından ayrılarak yavrusuna yani Vodafane’a geri döndü.