Galatasaray İçin Monteiro İddiası

Süper Lig’de ara transfer döneminde eski futbolcusu Henry Onyekuru, Gedson Fernandes, DeAndre Yedlin ve Mohamed Mostafa gibi isimleri kadrosuna katan Galatasaray, şampiyonluk mücadelesi verdiği ligde kadrosunu güçlendirmişti.

Ara transfer döneminin bitmesine rağmen, sezon sonunda yapacağı trasferlere yönelik çalışmalarını teknik direktör Fatih Terim’in raporlarına göre devam ettiren sarı kırmızılı takım, rotasını 10 numara transferine çevirdi.

Galatasaray’da sezon sonunda inişli çıkışlı bir performans sergileyen Belhanda’nın takımdan gönderilmesi gündem olduğu için bu bölgeye yönelik daha önce de girişimlerde bulunduğu Monterio iddiası ortaya atıldı.

Şu anda Porto forması giyen Otavio da Silva Monteiro’nun, kulübü Porto’nun kendisine yapmış olduğu sözleşme yenileme teklifini bir kez daha reddetmesi üzerine özellikle Portekiz basınında birçok habere sebep oldu.

Galatasaray’ı Tercih Edecek Mi?

Süper Lig’de ara transfer döneminin de sona ermesinin ardından bazı kulüpler şimdiden sezon sonunda yapacakları transferlere yönelik çalışmalarına başladı bile. Bu transfer planlarına başlayan takımlardan birisi de Galatasaray oldu.

Son dönemlerdeki performansından memnun kalınmayan Belhanda’nın sezon sonunda takımdan gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzden sarı kırmızılı yönetim, 10 numara pozisyonu için daha önceden de girişimlerde bulunduğu Otavio da Silva Monteiro’yu bir kez daha gündemine aldı.

Şu anda Portekiz’in Porto takımında forma giyen 26 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, kulübünün kendisine ikinci kez yapmış olduğu sözleşme yenileme teklifini reddetti.

Bunun üzerine başta Portekiz basınında olmak üzere birçok iddia ortaya atıldı. Bunlardan bir tanesi de Otavio da Silva Monteiro’nun sezon sonunda Galatasaray’a imza atacağına yönelik haber oldu. Habere göre Galatasaray, Otavio da Silva Monteiro’ya Porto’da kazandığı ücretin iki katını ve ekstra olarak ciddi bonusların sunulduğu belirtildi.

Yönetimden Açıklama Bekleniyor

Geçtiğimiz günlerde Portekiz basınında çıkan haberlere göre sözleşmesinde 60 milyon euro’luk serbest kalma maddesi bulunan Brezilyalı 10 numara oyuncusu Otavio da Silva Monteiro’nun sezon sonunda Galatasaray ile anlaşacağı öne sürüldü.

26 yaşındaki futbolcunun, Premier Lig’den, Serie A’ya, La Liga’dan, Bundesliga’ya kadar birçok takımla anlaştığına dair iddialar atılmasına rağmen, Galatasaray’ın yaptığı teklifi de değerlendireceği öne sürüldü. Bu yüzden başta sarı kırmızılı taraftarlar olmak üzere bir açıklama yapılması için gözler Galatasaray yönetimine çevrildi.