Fenerbahçe’ye Vedat Muriqi Müjdesi

Fenerbahçe’ye Vedat Muriqi Müjdesi

24 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Gelecek sezon için güçlü bir kadro hazırlamak isteyen Fenerbahçe’de forvet arayışı devam ediyor. Serdar Dursun’un yanına bir golcü daha alınmak isteniyor. Uzun süredir Vedat Muriqi için çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe’ye Lazio’dan müjdeli bir haber geldi.

Takımda 4-3-3 dizilimi doğrultusunda planlama yapılacağı için forvet oyuncuların Muriqi veya Caicedo’dan birinin satılması gerekiyor. Muriqi’nin en ciddi taliplisi olan Fenerbahçe, duruma göre Caicedo için de teklif sunabilir.  

Kanarya’da Gündem

Geçen sezon galibiyeti elde edemeyen Fenerbahçe, gelecek sezona güçlü bir kadro ile iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Bu doğrultuda transfer görüşmeleri teknik direktör Vitor Pereira’nın önderliğinde gerçekleştiriliyor. Takımda en son Darmstadt 38’de forma giyen Serdar Dursun ve Alanyaspor ile anlaşması sona eren Steven Caulker ile transfer görüşmeleri yapıldı ve ikili ile mutlu sona varıldı.

Fenerbahçe’de gündem transfer görüşmelerinin yanı sıra takımdan gidecek isimlerin belirlenmesini de içeriyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 8+6 kuralı doğrultusunda kadrodaki yabancı oyuncuların bazıları ile de yolların ayrılması gerekiyor. Şimdiye kadar Michael Frey, Ömer Faruk Beyaz, Harun Tekin, Papiss Cisse ve Oytun Özdoğan ile vedalaşan Fenerbahçe, diğer isimler için uygun ortamı yaratmaya çalışıyor.

Öte yandan hazırlık maçları yapan Fenerbahçe, Topuk Yaylası’nda Rumen ekip Csikszereda ile karşı karşıya gelip mücadeleyi 2-0 üstünlük ile sonlandırdı. Kasımpaşa ile hazırlık maçını gerçekleştiren köklü takım maçta 4-1 galip geldi. Sarı lacivertli takımın Slovenya kampı ise pandemi şartlarından ötürü iptal oldu.

Forvet bölgesiin güçlendirmek isteyen Kanarya, ikinci golcü için Lazio’dan sevindirici bir haber aldı. Takımın teknik direktörü Maurizio Sarri’nin 4-3-3 sistemini uygulamak istediği dolayısıyla da ya Vedat’ın ya da Caicedo’nun kadrodan gönderilmesi gündeme geldi. İbrenin ise yıldız futbolcu Muriqi’den yana olduğu aktarıldı.

Lazio’dan Fener’e Yeşil Işık

Lazio’nun forvetlerden birini yollaması durumunda en ciddi taliplinin Fenerbahçe olduğu belirtildi. Uzun süredir Vedat için uğraşan takım, duruma göre Caicedo’yu da transfer etmeyi düşüneceğini bildirdi.

Fenerbahçe atağa kalktı ve bu atakları sezona yetiştirmek istiyor.