Aslan Galatasaray’dan Acil Operasyon Kararı

Aslan Galatasaray’dan Acil Operasyon Kararı

24 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray geçen sezonu ikinci sırada kapatarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynamaya hak kazandı. Uzun süredir 2. ön eleme maçları için hazırlanan takım ayrıca transfer çalışmalarını tecrübeli teknik adam Fatih Terim önderliğinde devam ettiriyor. Yeni isimler ile görüşmeler sürerken mevcut oyuncuların gitmesi de gündeme geldi.

PSV Eidhoven ile ikinci ön eleme mücadelesinde karşı karşıya gelen Cim Bom, rakibine 5-1 mağlup olarak ağır bir yenilgi aldı. Talihsiz maçın ardından acil toplanma kararı alan Başkan Elmas ve yöneticileri takımdan gidecek futbolcular için düğmeye bastı. 6 oyununcunun takımdan gitmesinin yanında 4 oyuncunun daha transfer edilmesi gündemde.

Sarı Kırmızılı Gündem

Gelecek sezon hazırlıklarını titizlik ile yürüten Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarına 2. ön eleme maçında PSV Eidhoven ile resmen başlamış oldu. Ancak Cim Bom, Hollandalı ekibe 5-1 mağlup oldu. Çok büyük tepkilere yol açan bu sonuç için Fatih Terim takımdaki herkesin hesap vereceğini ilan etti. Bu maç sonucu ile sarı kırmızılı takım prestij kaybına uğrarken bir üst tura geçmenin de çok zor olduğu bir sürece girdi.

Ancak mücadeleyi elden bırakmamayı tembihleyen başarılı çalıştırıcı, takımın başarılı olması için ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti.

Galatasaray, rövanş maçı için 28 Temmuz Çarşamba günü Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda PSV Eidhoven’i misafir edecek.

Acil Operasyon Adımı

PSV ile ön eleme maçından büyük bir yenilgi ile ayrılan Galatasaray’da alarm zilleri çalıyor. Burak Elmas başkan olduğundan beri yalnızca bir oyuncunun transferi gerçekleştirildi. Bu iki durum yan yana gelince taraftar takımı transfer konusunda geride kalmakla suçlarken yönetim acil durum toplantısı düzenledi.  

Toplantıda çıkan haberlere göre PSV ile gerçekleşen mücadele doğrultusunda 6 isim ile yolların ayrılması karar verildi. Ayrıca 4 yeni transfere ihtiyaç olunduğu konusunda fikir birliği yapıldı.

Bu doğrultuda kadrodan ayrılması gündeme gelen isimler Falcao, Feghouli, Diagne, Luyindama, Jimmy Durmaz ve Ozornwafor olarak belirlendi. Bu isimlerin acil bir şekilde takımdan gönderilmesi gerektiği düşünülüyor. Buna karşın uzun süredir transfer gündeminde olan Ghezzal, Gedson, Larsen ve Alioski ile de sürecin hızlandırılmasına karar verildi.