Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı Kim Oldu

Fenerbahçe’nin Yeni Başkanı Kim Oldu

28 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2018 yılının Haziran ayında başkanlığa seçilen Ali Koç; taraftarın büyük desteğini almıştı. 20 yıllık Aziz Yıldırım dönemini bitiren Ali Koç için Fenerbahçe’yi yeniden ayağa kaldıracak yorumları yapılıyordu. Ancak, geride bıraktığımız üç sezonda Fenerbahçe şampiyon olamadığı gibi herhangi bir kupa kazanmayı da başaramadı.

Üç yıllık görev süresini tamamlayan Ali Koç; camiadan bir dönem daha başkanlık yapmak adına izin istedi. 26 Haziran 2021 tarihinde yapılan genel kurul neticesinde Ali Koç; üyelerin birçoğunun oyunu alarak tekrardan başkan seçildi.

Ali Koç Fenerbahçe’deki Başkanlık Görevine Devam Ediyor

Ali Koç; tek aday olarak girdiği Fenerbahçe başkanlık seçimini kazandı. Yalnızca bir saat 15 dakika süren seçim sonucunun ardından Ali Koç’un bir dönem başkanlık yapacağı resmen ilan edilmiş oldu. Koç; 38 sandıkta 6 bin 459 oy almayı başardı. Her ne kadar 2018 yılındaki seçimde almış olduğu oyların gerisinde kalsa da Ali Koç’un başarısının devam ettiğini söylemek mümkün!

Ali Koç ve yönetimi Fenerbahçe’de üç yıl daha görev alacak. Kulüp tarihinde ikinci kez statta düzenlenen genel kurulda 29 bin 9 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu. Sabahın erken saatlerinde başlayan genel kurul kısa sürede sonlandı. Sonuç olarak, Ali Koç; üç yıl önceki zaferinin ardından bir zafer daha elde etti.

Ali Koç Hangi Açıklamaları Yaptı?

Yeniden başkanlığa seçilen Ali Koç; taraftarlara umut dolu açıklamalar yaptı. Beklentilerin farkında olduğunu söyleyen Koç; futbolda başarısız oldukları için geçen üç yılda yapmış oldukları onlarca şeyin göz ardı edildiğini ifade etti. Bilhassa futbol dışındaki branşlarda başarılı olduklarını dile getiren Koç; 2021 – 2022 sezonuyla beraber her branşta başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Futbol takımının önümüzdeki sezonki kadrosunun yüzde 70’nin hazır olduğunu söyleyen Ali Koç; taraftarlara farklı bir konuda sürpriz yapmak istediklerini söyledi. Buna göre, altyapının A takım ile beraber çalışacağı bir tesis inşa edilecek. Söz konusu tesisin mimari çalışmaları tamamlanmak üzere! 7 milyon Euro gibi bir bütçe yalnızca bu tesis için ayrılmış.

Ali Koç; sözlerine son verirken Fenerbahçe’nin her şeyin en iyisini hak eden bir camia olduğunu dile getirdi.