Burak Elmas’tan Sonra Galatasaray Tekrardan Kükreyecek

Burak Elmas’tan Sonra Galatasaray Tekrardan Kükreyecek

28 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçen hafta Galatasaray başkanı olarak seçilen Burak Elmas transfer süreçlerini hızlandırdı. Yola Fatih Terim ile devam edeceğini duyuran Galatasaray başkanı Burak Elmas, Terim ile transferler için görüşmeler gerçekleştirdi. İkili takımın geleceğini her şeyden yukarıda tutarken yakın ilişkiler kurarak transferleri gerçekleştirecek.

Transfer sürecinde bir hayli yavaş kalan Galatasaray Burak Elmas’tan sonra kendini topladı. PSV Eindhoven karşılaşması öncesinde birçok isimler görüşen sarı kırmızı yönetim ilk olarak odağına geçen sezon kiralık olarak Galatasaray’da oynayan oyuncuları koydu. Listenin ilk sırasında Gedson Fernandes bulunurken Halil Dervişoğlu ise Gedson’u takip ediyor.

Gedson Fernandes Hamlesi

Süper Toto Süper Lig’in son sezonu Gedson Fernandes transferi ile adından çokça bahsettiren Galatasaray bu sezon da orta saha için yola Gedson ile devam etmek istiyor. Benfica’dan bir senelik gelen Gedson Fernandes’in tekrardan Galatasaray’da ter dökmesi için görüşmelere başladığını bildiren sarı kırmızı yönetime Fatih Terim de destek oluyor.

Hem Gedson Fernandes hem de Portekizli ekip Benfica bu transfere yine sıcak bakıyor. Galatasaray’da oynamaktan ve Fatih Terim ile birlikte çalışmaktan çok memnun olan Gedson önümüzdeki sezonda da sırtına sarı kırmızılı formayı geçirmek istiyor.

Ayrıca basına yansıyan bilgilere göre Fatih Terim Gedson Fernandes için yakın zamanda Benfica’nın sportif direktörü ve yakın arkadaşı olan Rui Costa ile görüştü. İkili transfer hakkında da konuştu. Görüşme sırasında Gedson transferi için olumlu hava eserken Galatasaray’ın ve Benfica’nın ne zaman anlaşacağı ise bilinmiyor.

Deneyimli hoca Fatih Terim orta sahayı güvendiği bir isme emanet etmek için bütün olanakları kullanıyor. Rui Costa görüşmesinden memnun ayrılan Fatih Terim, hedeflerine ulaşacak gibi duruyor. Ayrıca Fatih hocanın Benfica’dan başka oyuncuları istediği de iddialar arasında bulunuyor. Yetiştirmek üzere Galatasaray’a Benfica’dan oyuncular gelecek sezon gelebilir.

Halil Dervişoğlu Düğümünün Çözülmesi Bekleniyor

Galatasaray kiralık olarak gelen bir diğer isim de Halil Dervişoğlu üzerinde tartışmalar devam ediyor. Geçen sezonki performansı ile bu sezon da takımda oynaması beklenen Halil Dervişoğlu için Galatasaray İngiliz ekip Brentford ile en yakın zamanda görüşmesi bekleniyor. Dervişoğlu transferini de başarıyla bitirebilirse Galatasaray’ın yeni sezondaki performansı çok konuşulacak gibi duruyor.