Fenerbahçe’nin Rüyası Gerçek Oldu

Fenerbahçe’de Mesut Özil rüyası gerçek oldu. Sarı lacivertli takım dünya yıldızını renklerine bağladı. Geçtiğimiz yıllarda her transfer döneminde ismi Fenerbahçe ile anılan Mesut Özil, sonunda Fenerbahçe’ye transfer oldu. Sezon başında takımını baştan aşağı yenileyen ve kadrosunu derinleştiren sarı lacivertli takım, 2020 – 2021 sezonuna şampiyonluk parolası ile başladı.

Fenerbahçe, zaman zaman ligde puan kayıpları yaşamasına rağmen şu an lider Beşiktaş ile aynı puana sahip ve averaj ile ikinci sırada yer alıyor. Ocak ayı itibariyle transfer sezonu başladı ve sarı lacivertli takım, diğer birçok takım gibi ligin ikinci yarısı için kadrosunu güçlendirme adına transfer girişimlerinde bulunuyor.

Özellikle hücum hattındaki futbolculardan istediği verimi alamayan ve savunmada da sorunlar yaşayan Fenerbahçe, bu yöndeki çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan da uzun zamandır hayalini kurduğu ve marka değeri açısından da büyük bir önem taşıyan Mesut Özil ile transfer görüşmelerini sürdüren sarı lacivertli takım, 16 Ocak Cumartesi günü bu transfere noktayı koydu.

Resmi Hesaptan Açıklama Geldi

Fenerbahçe’de son bir haftadır özellikle sosyal medyada Mesut Özil ile ilgili olumlu transfer haberleri çıkıyordu ve dün kulübün sosyal medya hesaplarından Twitter’da yapılan paylaşım ile çıkan haberler resmiyet kazanmış oldu. Sarı lacivertli kulüp, ‘Gel Gündüzle Gece Olalım…’ cümlesi ile transferi duyurmuş oldu.

Öte yandan Fenerbahçe’nin resmi hesaptan yapmış olduğu bu paylaşıma cevap veren yıldız futbolcu Mesut Özil, sarı ve lacivert renklerinde kalp emojisi paylaştı.

Ayrıca transfer edilen her oyuncu için neredeyse tanıtım videosu hazırlayan Fenerbahçe’nin Mesut Özil ile ilgili oldukça güzel bir video paylaşacağı belirtildi ve sarı lacivertli taraftarlar artık o videonun gelmesini bekliyor. Son olarak kulüpten yapılan açıklamaya göre Mesut Özil’in 17 Ocak Pazar günü gece geç saatlerde ailesi ile birlikte İstanbul’a geleceği paylaşıldı.

Forma Numarası Paylaşımı

Fenerbahçe’ye transfer olan dünyaca ünlü yıldız futbolcu Mesut Özil’in sarı lacivertli forma ile hangi numarayı taşıyacağı merak edilen konulardan biri. Oynadığı takımlarda genellikle 10 numaralı formayı giyen yıldız futbolcu, Fenerbahçe’de 10 numaralı formanın Samatta’da olması ve TFF kuralları gereği sezon sonuna kadar değiştirilmesinin mümkün olmamasından dolayı bu sezon 10 numaralı formayı giyemeyecek.

Fakat Mesut Özil, kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla akıllardaki bu soruya netlik kazandırdı. Yıldız futbolcu, 67 sayısını ve yine sarı lacivert renkli kalp emojisi paylaştı. Böylelikle Mesut Özil’in bu sezonun sonuna kadar Fenerbahçe’de doğum yeri olan Zonguldak’ın plaka numarası olan 67 numaralı formayı giymesi bekleniyor.