MESUT ÖZİL ARTIK İSTANBUL’DA

MESUT ÖZİL ARTIK İSTANBUL’DA

18 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin rüyası gerçek oldu ve Mesut Özil anlaşması tamamladı. Mesut Özil transferi haftalardır gündemi meşgul eden bir konuydu. Taraflardan net bir açıklama çok yeni geldi ve tüm dünya özellikle de Fenerbahçe taraftarları bu haber karşısında mutluluklarını ve gururlarını hiç saklamadan doyasıya yaşadılar.

Transfer sürecini daha iyi yönetebilmek ve süreci aslında hızlandırmak için dün, 17 Ocak Pazar akşamı Fenerbahçe Ali Koç’un şirketine ait olan özel uçakla Londra’dan İstanbul’a başarılı ve dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil‘i getirtti. Mesut Özil ve ailesi dün Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne indi ve artık İstanbul’da.

ÖZİL’İN UÇUŞUNU 365 BİN KİŞİ İZLEDİ

An be an uçağı takip eden taraftarlar Flight Radar sisteminde bugüne kadar en çok izlenen uçuşun Mesut Özil‘in uçuşu olmasına katkı sağladılar. 365 bine yakın insan dün anlık olarak sürekli uçağı takip etti ve ülkeye vardıktan sonra da canlı yayınlardan süreci izledi. Mesut Özil dünyaca ünlü bir futbolcu ve Türkiye adına Fenerbahçe adına çok büyük bir transfer.

Değerli oyuncu Mesut Özil, eşi Amine Gülşe ve küçük kızları ile Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne iniş yaptıktan sonra Özil kameralara konuşarak ilk açıklamasını yaptı.

Çok heyecanlı olduğunu ve bu rüya olarak adlandırılan transfer sürecinin sadece Fenerbahçe‘nin rüyası olmadığını kendisi için de bu transferin rüya olduğunu söyledi. Her zaman Fenerbahçeli oldum o yüzden en kısa zamanda takım ile tanışmayı ve Fenerbahçe ile başarılar yakalamayı çok istiyorum diyerek çok heyecanlı ve mutlu olduğunu sözlerine ekleyerek ailesiyle beraber havalimanından ayrıldı.

Mesut Özil Londra’da 2 farklı covid-19 testi yaptırdı ve 4 gün karantinada kaldı. Türkiye’de de covid-19 testi yaptıracak ve yine birkaç gün karantinada kalarak sağlığından emin olup öyle takımıyla buluşacak.

ÖZİL 67 NUMARAYI SEÇTİ

Başarılı futbolcu, rüya transfer gelmeden önce transfer sürecinin en başından beri 10 numarayı forma numarası olarak istiyordu. 10 numara Fenerbahçe’da Samatta’da olduğu için Mesut Özil bu sezon memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67’yi kullanacak gelecek sezon ve sözleşmesi bitene kadar da 10 numaralı forma ile sahada ter dökecek.