Fenerbahçe’nin Forvet Arayışları Sezon Öncesi Sürüyor

Fenerbahçe’de gelecek sezon için çalışmalar devam ediyor. Teknik direktör Vitor Pereira önderliğinde yapılan antrenmanlar ile yeni sezona en iyi şekilde hazırlanan sarı lacivertliler, diğer yandan ise transfer planlamalarını sürdürüyor.

Şimdiye kadar sadece Serdar Dursun ve Steven Caulker transferlerine imza atan Fenerbahçe, özellikle golcü forvet arayışlarına devam ediyor. Bilindiği üzere sarı lacivertliler, geçen sezon hücum hattındaki birçok oyuncusundan beklediği verimi alamamıştı. Yaz transfer sezonunda birkaç farklı ismi gündemine alan Fenerbahçe’de son olarak gündeme gelen forvet ise M’Baye Niang oldu.

Fenerbahçe’de Gündem M’Baye Niang

Fenerbahçe’nin forvet tranferi kapsamında gündeminde gelen M’Baye Niang, geçen sezonu kiralık olarak Ah Ahli’de geçirdi. 26 yaşındaki Senegalli forvet ile girişimlere başlaayan sarı lacivertlilerin başka bir rakibi daha var. Bir dönem Beşiktaş’ın da ilgilendiği M’Baye Niang için geçen sezon İtalya Serie A’ta yükselen takımlardan Venezia, Senegalli oyuncu için ciddi bir teklif yaptığı öğrenildi.

M’Baye Niang’ın bu teklifi ne cevap vereceği ve gelecek sezon hangi takıma gideceği ise şimdiden büyük merak konusu oldu.

Fenerbahçe’nin Gündemindeki M’Baye Niag’ın Kariyeri

Fenerbahçe’nin forvet mevki için transfer gündeminde yer alan M’Baye Niang, futbolculuk kariyerine Fransa’nın Caen takımında başladı. Burada hem B hem A takımlarında oynayan M’Baye Niang, toplamda 52 maçta 5 gol attıktan sonra İtalya takımlarından Milan’a gitti.

Burada 33 maçta forma giyerek 1 gol ve 2 asist yapan M’Baye Niang, ardından Fransa’ın Montpellier takımının yolunu tuttu. Burada 22 maçta 5 gol ve 2 asiste imza atan M’Baye Niang, tekrardan İtalya ligine döndü.

Genoa forması ile 14 maçta 5 gol atıp 2 asist yaptı. Ardından tekrardan Milan’a dönen ve burada toplamda 39 maçta 11 gol atıp 6 asist yapan 26 yaşındaki oyuncu, daha sonra İngiltere’nin Watfor takımına gitti. Burada 16 maçta 2 gol, 2 asist performans sergileyen M’Baye Niang, daha sonra İtalya takımlarından Torino forması 29 maçta 4 gol atıp 3 asist yaptı.

Ardından Fransa’nın Rennes takımına transfer olan ile 92 maçta oynadı 30 gol atıp 5 asist yaptı. Geçen sezon kiralık olarak oynadığı Al Ahli’de ise 5 maça çıkan M’Baye Niang gol veya asist katkısı sağlayamadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir