Fenerbahçe’de Pereira’nın Jokerleri Belli Olmaya Başladı

Fenerbahçe’de Pereira’nın Jokerleri Belli Olmaya Başladı

25 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Yeni sezon için gün sayan Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktör Vitor Pereira’nın jokerleri belli olmaya başladı. Yeni sezon için çalışmalarını yürüten Sarı Lacivertliler, transfer yaz döneminde Pereira ile yolları birleştirmiş ve transfer süreci hız kazanmıştı. Pereira ile birlikte geçen sezonun kara bulutları dağılırken Kanarya’nın gelecek sezon için olan iddiası da artmıştı.

Oyuncuları ile yakından ilgilenen Portekizli çalıştırıcının jokerlerinin belli olmaya başlaması haberi gündeme bomba gibi düştü. Ozan Tufan, Gustavo ve Valencia’nın isimleri gündeme gelirken Pereira’nın Gustavo’yu stoperde değerlendirmek istediği, Ozan Tufan’ı orta sahanın sağında ve Valencia için ileri ki zamanlarda farklı mevkilerde düşündüğü öğrenildi

Sezona 3-4-3 Sistemi İle Başlama Planı Var

Yeni sezon hazırlıklarını devam ettiren Vitor Pereira, yoğun bir çalışma temposu içerisinde… Portekizli teknik hocanın yeni sezon adına planlarında 3-4-3 sisteminin yer aldığı öğrenilirken orta saha bolluğundan faydalanmak istediği öne sürüldü.

Bu durumu fırsata çevirmek adına 3-4-3 formasyonunu gündemine alan Pereira, taktiğini şu yoldan izlemeyi düşünüyor; kalecinin önünde yer alan üç savunmacı, elmas şeklinde ya da çizgi halinde dizilen dört orta saha oyuncusu ve önde farklı şekillerle yer alan üç forvet oyuncusuyla kurulan bir formasyon biçimi olarak ifade ediliyor. Diğer taraftan yeni sezon iddiasını güçlendiren çalıştırıcı; Pelkas, Sosa, Mert Hakan, İrfan Can ve Mesut Özil gibi önemli isimleri ise orta sahada değerlendirmek istediğini de açıkladı.

İşte Pereira Jokerleri

Portekizli teknik hoca, Luiz Gustavo’yu orta sahanın dışında istese de zaman zaman defans hattında kullanmayı da düşündüğü ifade edildi. Brezilyalı futbolcu özellikle topu iyi kullanması sebebiyle bu mevkide önemli bir seçenek olarak ön plana çıkıyor ve dikkat çekiyor.

Teknik hocanın orta sahanın merkezi dışında düşündüğü bir diğer oyuncu da Ozan Tufan… 52 yaşındaki Portekizli çalıştırıcı, ihtiyaç halinde sağ bek olarak da mücadele verebilen milli futbolcunun iki özelliğinden de faydalanmayı düşündüğü ifade edildi.

Enner Valencia da Fenerbahçe‘li teknik adamın radarında… Pereira, Valencia’yı öndeki üçlüsünde farklı mevkilerde görev verebileceği oyunculardan birisi olarak görünüyor.