FENERBAHÇE’NİN EMRE BELÖZOĞLU ÇIKMAZI

Posted by

Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonuna iyi bir başlangıç yaparak şampiyonluğun bir numaralı adayı olarak gösterilen Fenerbahçe, ligin ikinci yarısında üst üste aldığı kötü sonuçların ardından sezonu 3. olarak tamamladı. Alınan yenilgilerin ardından sezon başında takımın başına geçen Erol Bulut istifa ederek yerine takımın sportif direktörlük görevini yerine getiren Emre Belözoğlu getirildi. Son haftaya kadar takımı şampiyonluk mücadelesi içerisinde tutan Belözoğlu’nun gelecek sezon için kulüpteki gidişatı oldukça merak konusu oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonuna Erol Bulut yönetiminde başlayan sarı – lacivertli ekip ligin ikinci yarısındaki aldığı kötü sonuçların ardından genç çalıştırıcının görevine son verdi. Yerine kulübün sportif direktörlük görevinde bulunan Emre Belözoğlu’nun getirilmesiyle son haftaya kadar şampiyonluk yarışına ortak olan Fenerbahçe’de gelecek sezon için teknik direktörlük koltuğuna kimin oturtturulacağı Başkan Ali Koç’un alacağı kararla belli olacak. Basına yansıyan haberlere göre Koç’un yola yabancı bir teknik çalıştırıcı ile devam etmek istediği belirtilirken Emre Belözoğlu’nun da kulüpte kalması konusunda ısrarcı olduğu iddia edildi.

Fenerbahçe İçin Futbolu 1 Sene Erken Bıraktı

Sarı – lacivertli renklere ilk kez 2008 yılında bağlanan Emre Belözoğlu 4 yıl burada top koşturduktan sonra Atletico Madrid’e transfer oldu. 2013 senesinde tekrar Fenerbahçe’ye dönen orta saha oyuncusu 2019 yılında 4 yıllık Medipol Başakşehir serüveninin ardından bir sene daha sarı – lacivertli formayı giyerek aktif futbol yaşantısına son verdi. Emre Belözoğlu’nun aldığı bu kararın ardında gönül verdiği Fenerbahçe’de daha önemli roller almak olduğu biliniyor. Takımın teknik kısmında yer alarak daha büyük katkıda bulunmak istediğini söyleyen Emre Belözoğlu, futbol kariyerini Fenerbahçe’nin geleceğine göre şekillendirdi.

Camia Belözoğlu’nu İstemiyor

Erol Bulut’un istifasının ardından teknik direktörlük görevine getirilen Emre Belözoğlu takımı kötü gidişattan kurtararak son haftaya kadar şampiyonluk yarışına dahil etti. Sezonu üçüncülük ile sonlandıran Fenerbahçe camiasından yönetime yapılan baskılar Emre Belözoğlu’nun çalıştırıcı olarak takımda kalmaması yönünde. Hem taraftarların hem de camianın Belözoğlu’nun tecrübesizliğine dair yaptıkları yorumlar gelecek sezonun riske atılmaması üzerine yoğunlaştı. Emre’nin sportif direktör olarak kulüpte görev aldığı bir yıl boyunca Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci gibi isimleri sarı – lacivertli renklere bağlanmasındaki rolünün önemi vurgulanarak bu alanda çalışma yapması isteniyor.