FENERBAHÇE’DE TEKNİK DİREKTÖR PROBLEMİ BİTMİYOR

FENERBAHÇE’DE TEKNİK DİREKTÖR PROBLEMİ BİTMİYOR

31 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’de 2020/2021 sezonunda da ilk iki sırada yer bulamaması sebebiyle istikrarsızlık devam ediyor.  Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Geride bıraktığımız 3 sezondan puan durumunun ilk ikisi arasında kendine yer Bulamazken teknik direktör konusunda yaşanan istikrarsızlık da göze çarpıyor.  Sarı lacivertli ekip Geride bıraktığımız 30 yılda teknik direktör konusunda Sürekli problem yaşarken bu görevde yaşanan sorun sarı-lacivertli ekibin performansını da doğrudan etkiliyor.

30 YILDA 32 TEKNİK DİREKTÖR

Lacivertli ekip Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevi camiada büyük bir Ön yargı ile yaklaşılırken geçtiğimiz 3 sezonda kulübün futbol alanında ilk iki sırada alamaması be bu süreçte 7 farklı teknik direktörün takımın başında görev verilmesi sorunları daha büyük bir hale getirdi.

Fenerbahçe’nin geride bıraktığı 30 yıl içerisinde teknik direktörlük konusunda dikiş tutturamamak a’sı takımın başına gelen hocanın ya da görevden gönderilen hocanın takım ile sürekli problem yaşadığı göze çarpıyor. Sarı lacivertli ekip 1989 yılından itibaren ne teknik direktör konusunda ne de başarı konusunda istikrar sağlayamadı. Geride bıraktığımız 30 sene içerisinde tam 32 farklı teknik direktör ile çalışan sarı-lacivertliler yalnızca 2003-2004 ve 2004/2005 sezonunda art arda iki defa şampiyon olmayı başardı.

Öte yandan sarı-lacivertli ekiple Christoph Daum Aykut Kocaman ve Ersun Yanal iki farklı dönemde teknik direktörlük koltuğuna oturan isimler oldular. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe 1990 ile 2001 yılları arasında yalnızca 7 kez şampiyonluk sevinci yaşayabilirken Ezeli rakiplerinden sarı-kırmızılı ekip Galatasaray 13 ve siyah-beyazlı ekip Beşiktaş ise 9 kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

EMRE HOCA İLE DEVAM EDİLMEK İSTENİYOR

Lacivertli ekipte Geride bıraktığımız 3 sezonda başkanlık Görevine devam eden Ali Koç teknik direktörlük kararlarında doğruyu bulamadı. Ali Koç’un görev yaptığı sezonların Hiçbirinde Fenerbahçe o sezona başlamış olduğu teknik direktör ile sezon sonuna kadar çalışamadı. İçin hem teknik direktörlük hem de sportif direktörlük görevi yapan Emre Belözoğlu’nun 2021-2022 sezonunda takımın başında yer alıp alamayacağı Henüz belli olmuş değil. Sarı lacivertli ekibin başkanı Ali Koç Haziran ayında yapılacak seçimde başkanlık Görevine devam etmesi durumunda Emre Belözoğlu ismi ile devam edeceğinin sinyallerini vermişti.