Galatasaray’da Seçime Sayılı Günler Kaldı

Posted by
Süper Lig’in 20. haftasında Galatasaray, Yukatel Denizlispor’la karşılaştı. Galatasaray’ın golünü atan Emre Akbaba (20) sevincini takım arkadaşlarıyla paylaştı. ( Arif Hüdaverdi Yaman – Anadolu Ajansı )

Galatasaray’da seçimli genel kurulu sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere normal şartlar altında daha önce gerçekleşmesi gereken seçim, İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu pandemi tedbirleri ve yasakları sebebiyle ertelenmişti. Daha sonra sarı kırmızılı kulüpte seçimli genel kurulun tarihi 19 Haziran olarak açıklanmıştı.

Öte yandan bu seçimli genel kurul için 4 kişi başkanlık adaylıklarını açıklamıştı. Bunlara daha son 2 başkan adayı daha eklendi. Bu isimler ise şöyle oldu: Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk, Yiğit Şardan, İbrahim Özdemir ve Işın Çelebi. Böylece Galatasaray, tarihinde ilk kez 6 aday gibi oldukça kalabalık bir seçime hazırlanıyor. Bu isimler arasında her ne kadar bazıları favori olarak görünse bile kimin başkan olacağı şimdiden büyük merak konusu oldu.

Galatasaray’da Fatih Terim’in Belirsizliği Devam Ediyor

Galatasaray’da yaklaşmakta olan seçimli genel kongrenin dışında bir diğer önemli konu ise teknik direktör Fatih Terim’in durumu. Bilindiği üzere 67 yaşındaki teknik adamın sarı kırmızılı takımı ile olan sözleşmesi Mayıs ayının sonunda sona eriyor. Fakat teknik direktör Fatih Terim, bu tarihi beklemeden yaklaşan seçimi belirterek etik gereği görevinden geçici olarak ayrıldığını açıklamıştı. Tecrübeli teknik adamın önünde Galatasaray dışında birkaç farklı seçenek daha bulunuyor. Fakat teknik direktör Fatih Terim, ısrarla Galatasaray’daki bu seçimin tamamlanması bekliyor. Çünkü seçilecek olan başkan ve yönetime göre son kararını verecek.

Başkan Adaylarının Fatih Terim Açıklamaları

Galatasaray’da bilindiği üzere mevcut başkan Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim’in arası oldukça açık. Başkan Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim ile yola devam etmeyeceğini son yaptığı basın açıklamalarında ısrarla dile getirmişti. Sarı kırmızılılarda başkanlık adaylarından Eşref Hamamcıoğlu’nun da teknik direktör Fatih Terim ile çalışmasının zor olduğu söyleniyor. Buna ek olarak başkan adaylarından Yiğit Şardan’ın da teknik direktör Fatih Terim ile çalışmayacağı gelen bilgiler arasında. Öte yandan başkan olarak seçilmeleri halinde teknik direktör Fatih Terim ile kesinle yola devam edeceklerini açıklayan iki başkan adayı Burak Elmas ve Metin Öztürk oldu.