FENERBAHÇE “YENİ IBRAHIMOVIC” AVINDA

Posted by

Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonuna iddialı bir giriş yapıp son haftalarda aldığı kötü sonuçlarla şampiyonluğu Beşiktaş’a kaptırarak üçüncülükle yetinen Fenerbahçe, gelecek sezon için transfer çalışmalarına hız kazandırdı. Takıma genç yıldızları kazandırmaya çalışan sarı – lacivertli yöneticiler gözünü Danimarka liginde top koşturan sürpriz bir isme dikti.

Süper Toto Süper Ligi 3. Sırada tamamlayarak camiasını büyük bir hayal kırıklığına uğratan Fenerbahçe, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı. 2021 – 2022 sezonunda şampiyonluktan başka çaresi kalmayan sarı – lacivertli ekip, takıma kan getirecek isimler üzerinde odaklanmaya başladı. Listeye geleceğin “Yeni Ibrahimovic” olarak adlandırılan Wahid Faghir’i de ekleyen scout ekibi, genç yıldız ile transfer görüşmeleri yapmayı planlıyor.

Sarı Kanaryaya Yeni Elif Elmas

Fenerbahçe, Danimarka Süper Liga ekiplerinden Vejle BK’de mücadele eden Afgan asıllı Wahid Faghir’in peşine düştü. Henüz 17’sinde olan genç yıldız geleceğin Ibrahimovic’i olarak adlandırılıyor. Sarı – lacivertli yönetim Fenerbahçe, forvet oyuncusunu geçen sezonlarda yetiştirip Avrupa’ya gönderdiği Elif Elmas’ın yerine koymaya hazırlanıyor. Yeteneğinden yararlanıp takıma yeni bir ruh kazandırması beklenen Faghir’in birkaç sezon Türkiye’de yetişip sonraki yıllarda Avrupa’ya yüksek bir meblağa satılması planlanıyor.

Wahid Faghir Kimdir?

Wahidullah “Wahid” Faghir, 20 Temmuz 2003 tarihinde Danimarka’nın Vejle kentinde Afgan asıllı bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldi. Futbol kariyerine 2009 yılında Vejle’nin yerel takımlarından olan ve Danimarka Süper Liga’da mücadele eden Vejle BK’da başladı.

Futbol otoriterleri tarafından oyun stili Zlatan Ibrahimovic’e benzetilen 17 yaşındaki forvet, 2018’in Ekim ayında Vejle BK ile ilk resmi sözleşmesini imzaladı. Tarih 13 Haziran 2020’yi gösterdiğinde ise “Yeni Ibrahimovic ilk resmi maçına Kolding IF mücadelesinde çıktı. İlk resmi lig maçına ise 14 Eylül 2020 tarihinde Danimarka Süper Liga ekiplerinden AGF karşısında çıktı.

Bu zamana kadar görev aldığı Vejle BK ekibinde 36 lig mücadelesine çıkan Wahid Faghir, 9 kez rakip ağları havalandırdı. Danimarka A Milli forması da giyen 17 yaşındaki genç forvet sırasıyla Danimarka U16, Danimarka U17, Danimarka U18 ve Danimarka 21 kategorilerinde görev aldı. Milli takım formasıyla 24 maça çıkan “Yeni Ibrahimovic”, 12 gol buldu.