Fenerbahçe’de Teknik Başkan Hasreti Bitiyor

Posted by

Fenerbahçe’de teknik direktör arayışları devam ediyor. Geçtiğimiz sezonu beklentilerin altında kapatan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de gözler Alman ve Portekizli teknik direktörlere çevrilmiş durumda. Gelecek sezon şampiyonluğu için teknik direktör seçimi çok büyük bir önem taşıyor. 

Emre Belezoğlu yönetimi ile Fenerbahçe elindeki birçok fırsatı geri teperek 2020-2021 sezonunda üçüncü olabilmişti. Bu sezon aynı şeyi yaşamak istemeyen Ali Koç gözünü yabancı teknik direktörlere dikti.  

Alman ve Portekizli teknik direktörlerin dışında ise gelecek hafta Fenerbahçe başkanı Ali Koç İspanyol çalıştırıcı Rafa Benitez ile görüşecek. 2005 yılında Liverpool’un başında Şampiyonlar Ligi’ni kazanan Benitez Ali Koç’un listesinde bulunuyor. Fenerbahçe yönetiminin bütün beklentilerini fazlasıyla karşılayan Benitez ile sarı-lacivertlilerin anlaşıp anlaşamayacağı merakla bekleniyor. 

Fenerbahçe için Teknik Direktör Listesi 

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de gelecek sezon şampiyonluk kazanabilmek için başarılı bir teknik direktör arama işleri hızlandı. Fenerbahçe yönetimi tarafından hazırlanan Alman ve Portekizli teknik direktörlerin dışında Ali Koç gelecek hafta bizzat Rafa Benitez ile teknik direktörlük için görüşecek. Başarılarıyla göze çarpan Benitez Fenerbahçe’nin yeni teknik kaptanı olabilir. 

Ali Koç’un bütün kriterlerine uyan deneyimli çalıştırıcı Benitez geçen sezon Çin’de Dalian Pro takımını çalıştırıyordu. 23 Ocak’ta Dalian Pro takımında teknik direktörlük görevinden ayrılan Benitez eğer Ali Koç ile anlaşırsa Fenerbahçe’nin 2021 2022 sezonunda yeni teknik kaptanı olabilir. 20. şampiyonluk için yeni sezona başarılı bir teknik kaptan ile başlamayı planlayan Fenerbahçe’de Benitez dışında da düşünülen isimler mevcut. 

Hem Şampiyonlar Ligi’nde şampiyonluğu bulunan hem de iç liglerde de başarılı performanslar sergileyen Rafa Benitez Fenerbahçe dışında ayrıca İngiltere’den birkaç takım ile de görüşecek. 

Premier Lig’de Everton da Benitez’i İstiyor 

Gelecek hafta Ali Koç’la görüşmeyi planlayan Rafa Benitez, Everton veya Crystal Palace’yi de çalıştırabilir. Her iki takımda da hem olumlu hem olumsuz görüşler barındıran deneyimli İspanyol çalıştırıcı Rafa Benitez, Ali Koç ile anlaşırsa eğer son karar üç hafta içerisinde verilecek. 

Ayrıca alınan bilgilere göre Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe yönetimi Rafa Benitez’den sonra hazırlanan listedeki Alman ve Portekizli isimler ile de görüşecek. Henüz görüşülecek isimlerin paylaşılmadığı sarı-lacivertlilerde yeni teknik direktör bütün taraftarlar tarafından heyecanla bekleniyor.