FENERBAHÇE BENİTEZ İLE GÖRÜŞECEK

FENERBAHÇE BENİTEZ İLE GÖRÜŞECEK

7 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in sarı-lacivertli ekibi Fenerbahçe 2021-2022 sezonunda kadronun başında yer alacak teknik direktör için listesini belirledi. 

Sarı lacivertli ekibin teknik direktörlük adayları arasında birçok önemli isim yer almasına rağmen tecrübeli teknik direktör Rafael Benitez ön plana çıkıyor. Fenerbahçe’nin yönetimi İspanyol çalıştırıcı ile görüşmelerde bulunarak teklif götürülmesinin ardından takım üzerindeki projelerden bahsedilecek.

İYİ BİR KARİYERİ VAR

2021-2022 sezonunda yabancı bir teknik direktör ile yola devam etme kararı alan Kanarya, hedefine birbirinden tecrübeli birçok ismi aldı. Listede yer alan ilk ismin İspanyol teknik direktör Rafael Benitez olmasının yanı sıra Başkan Ali Koç’un Alman ve Portekizli hocalar ile de çalışmak istediği öğrenildi. Sarı lacivertli yöneticiler gelecek sezonda takımın başında görmek istediği tecrübeli İspanyol Hoca ile önümüzdeki günlerde görüşme gerçekleştirmeyi planlıyor.

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin başkanı Ali Koç takımın başına gelecek teknik direktörün hem Lig’de Hem de Avrupa kupalarında başarılı ve tanınmış bir isim olmasını isterken Rafael Benitez Alencia takımı ile İspanya Ligi’nde 2001-2002 ve 2003-2004 sezonlarında şampiyonluğa ulaşırken Şampiyonlar Ligi kapsamında 2005 yılında Premier Lig temsilcisi Liverpool ve katılmış olduğu organizasyondan şampiyon olarak ayrılmıştı.  Öte yandan Premier League New Castle United gibi problemli kulüp ile de beklenmedik bir performans ortaya koymuştu.

İNGİLİZLER DE TALİP

Kariyerinin son aşamasında Çin Ligi ekiplerinden Dalian Pro’nun teknik direktörlük koltuğuna oturan 61 yaşındaki İspanyol çalıştırıcı Geride bıraktığımız ocak ayının 23’ünde görevinden istifa etmişti. İspanyol teknik direktör Rafael Benitez’in adı Fenerbahçe’nin yanı sıra Premier Lig ekiplerinden Everton ve Crystal Palace ile de anılmaya devam ediyor. Everton taraftarı tecrübeli İspanyol teknik direktörü Liverpool koltuğunda göstermiş olduğu başarılı performans ve kulüp ile yakın geçmişi sebebiyle İspanyol teknik direktörü kulüplerin de görmek istemedikleri biliniyor.

Öte yandan bir başka Premier Lig ekibi olan Crystal Palace ise kulüp vizyonu ve Avrupa beklentileri açısından tecrübeli teknik direktörü cezbeden bir takım konumunda değil. Sarı lacivertli ekibin başkanlık görevini devam eden Ali Koç  takımın teknik direktörlük koltuğuna oturacak ismi Haziran ayının ilk 2 haftasından sonra kesin olarak belirlemiş olmak istediklerini dile getirirken medyada iki tarafın Kısa bir süre sonra görüşme yapacakları iddia edildi.