Fenerbahçe’de Sezon Hazırlıkları Sürüyor Haberler Geliyor

Fenerbahçe’de ikinci kez göreve getirilen teknik direktör Vitor Pereira, göreve geldiği ilk günden bu yana kafasında belirlediği sistemi takıma uyarlamaya çalışıyor. Takımdaki futbolcuların, bu yeni sistemi benimsemeleri için elinden geleni yapan Portekizli teknik adam, yeni sezon öncesinde takımını bu yeni sistem ile en iyi hale getirmek istiyor.

Bilindiği üzere 52 yaşındaki çalıştırıcı, sarı lacivertlilerde göreve geldiği ilk günden itibaren takımdaki oyuncular ile özel olarak ilgilenerek onları analiz etmeye çalıştı. Futbolcuların profillerini çıkartan ve özelliklerine göre hepsine ayrı ayrı görevler veren teknik direktör Vitor Pereira, takımı ile uygulamak istediği 3 – 4 – 3 sistemi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor.

Vitor Pereira’nın 3 – 4 – 3 Sistemi

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, yapılan antrenmanlarda hem oyuncuları ile özel olarak ilgileniyor hem de belirli aralıklarla yönetime durum raporları sunuyor. Öte yandan kafasındaki 3 – 4 – 3 sistemini takıma benimsetmeye çalışan Portekzli teknik adam, kamp programı kapsamında şimdiye kadar oynanan 2 hazırlık karşılaşmasında da bu sistemi uyguladı.

Her maçın her devresinde neredeyse iki farklı 11 sahaya süren sarı lacivertlilerin teknik direktörün, genel anlamda olumu sonuçlar elde ettiği gözlendi. 3 – 4 – 3 sistemini en iyi şekilde sahaya yansıtmak isteyen Portekizli teknik adam, antrenmanlarda sürekli oyuncularına kendi mevkilerinde yapmaları gereken şeyleri en ince detayına kadar uygulamalı olarak gösteriyor.

Öte yandan hazırlık maçlarından gözlendiği kadarıyla futbolcuların da bu sistemi giderek benimsemeye başladılar.

Vitor Pereira’nın Sisteminde Futbolcular

Fenerbahçe teknik direktör Vitor Pereira, 3 – 4 – 3 için çalışmalarına hız vermiş durumda. Kalesini Altay Bayındır’a emanet edecek olan tecrübeli çalıştırıcı, arkadaki 3’lü savunma için geçtiğimiz günlerde sarı lacivertli yönetimden sprinter bir stoper istedi ve bunun için gündeme Kaan Ayhan ismi geldi.

4’lü orta sahanın merkezinde sıkıntı yaşamayacak olan Fenerbahçe’de 4’lü savunmanın kenarları için takviye yapılması gerekebilir. Bunların dışında 3’lü hücum hattında ise sarı lacivertliler, skorer bir isim aramaya devam ediyor. Bilindiği üzere bu bağlamda Fenerbahçe’nin gündeminde Alexander Sörloth, Vedat Muriç ve M’Baye Niang yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir