Fenerbahçe’de Radikal Kadro Değişikliği Gündemde

Fenerbahçe’de Radikal Kadro Değişikliği Gündemde

2 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

İlk 11’de Radikal Değişikler Bekleniyor

Fenerbahçe’nin son günlerde ki gündemi Fenerbahçe’de radikal kadro değişikliği. Özellikle Beşiktaş derbisinden sonra daha da ön plana çıkan bu gündem tüm yönetimi sarstı. Takım oyuncularının ve yönetimin son günlerdeki konusu bu. Fenerbahçe, Şükrü Saraçoğlu stadında ağırladığı rakibi Beşiktaş’a karşı 3-4’lük skorla mağlup oldu. 27 yıl sonra ilk kez iki lig karşılaşmasını üst üste kendi evinde kaybeden sarı lacivertli ekipte ilk 11’de radikal değişiklikler gündemde.

Özellikle Beşiktaş’a karşı kaybedilen maçta Fenerbahçe’nin kalesinde gördüğü 4 golden sonra teknik direktör Erol Bulut’un savunma hattında ciddi değişiklikler yapması bekleniyor. Bu değişikliler ile takımın daha güçlenmesi ve diğer maçlar için daha güçlü olması bekleniyor.

Sarı lacivertli ekip her ne kadar Beşiktaş karşısında hücumda savunma hattına kıyasla daha başarı bir görüntü verse de teknik direktör Bulut’un hücum hattın oynadığı oyunun performansından da hoşnut kalmadığı, özellikle Cisse’nin gol atmasına karşın hocası Bulut’u tatmin eden bir futbol ortaya koymadığı belirtiliyor.

Gustavo ve Perrotti Denizlispor Deplasmanında Kadroda Yok

Sahasında Konyaspor’a 2 gol ile mağlup olan Fenerbahçe, Süper Lig’in 10. haftasında ise neredeyse oyuncuların tamamının vasatın altında sergilediği performans nedeniyle Kara Kartal’a karşı 3-4’lük skorla mağlup oldu.

Özellikle savunma hattında verilen zaaflar gözlerden kaçmadı. Sarı lacivertli ekipte derbide bir çok oyuncunun performansı hayal kırıklığı yaratırken savunma hattında görev alan Gökhan ve Lemos’un perfomansı eleştiri oklarının hedefi oldu. Orta alanda görev yapan Sosa ise kendinden beklenen performansın gerisinde kaldı.

45 yaşındaki genç hoca Erol Bulut derbide görev yapan futbolcularının performansından dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadığını belirtti. Denizlispor deplasmanında sakatlıktan dönmesi halinde Nazım Sangare’nin sağ bekte görev alması bekleniyor. Buna ek olarak Caner Erkin ve Serdar Aziz’in ise Denizlispor maçında ilk 11’de görev yapması bekleniyor.

Hücum hattında da teknik adam Bulut’un değişikliğe giderek ilerde Mert Hakan Yandaş’a görev vermesi beklenirken, bir diğer değişikliğin ise sağ kanatta Ferdi Kadıoğlu ile yapılması bekleniyor. Derbide kötü performansı ile eleştirilerin bir diğer hedefi olan Sosa’nın ise Gustavo’nun cezalı olmasından dolayı ilk 11’deki yerini koruması bekleniyor.