Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci Heyecanı

Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci Heyecanı

12 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunun öncesinde yaz transfer döneminde ve ayrıca ara transfer döneminde ligin en areketli ve en çok ses getiren transferlerine imza atan Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci heyecanı sürüyor.

Sakatlığı bulunan ve büyük bir hızla tedavisine devam edilecen 25 yaşındaki futbolcunun başta sarı lacivertli taraftarlar olmak üzere ne zaman Fenerbahçe’de ilk maçına çıkacağı futbol severler tarafından merakla takip ediliyor.

Bir yandan tedavisine devam edilen ve özel bir program eşliğinde çalışan genç orta saha oyuncunun ne zaman kadroya gireceği yavaş yavaş belli oluyor. Sarı lacivertli kulüpten gelen haberlere göre İrfan Can Kahveci’nin sahalara dönüş tarihi en geç 2 hafta içerisinde gerçekleşmiş olacak.

Galatasaray İle Transfer Yarışı

Fenerbahçe’nin ara transfer dönemim son günlerinde yopun bir çaba sarfederek renklerine kattığı İrfan Can Kahve için Galatasaray da transfer girişimlerinde bulunmuştu. Bilindiği üzere başta sarı kırmızılı takımın teknik direktörü olmak üzere Galatasaray cephesi İrfan Can Kahveci’yi kendi takımlarında görmek istiyordu.

Galatasaray’ın başkanı ve ikinci başkanının Medipol Başakşehir yönetimini ile yapılan transfer görüşmeleri olumsuz sonuçlanmıştı. Çünkü Medipol Başakşehir yönetimi, daha iyi teklifler olduğunu belirterek Galatasaray’ın teklifini geri çevirmişti. Daha sonra sarı lacivertli takımın başkanı ve sportif direktörü ile masaya oturan Medipol Başakşehir yönetimi, bu transfere yeşil ışık yakmıştı.

Fakat yine bilindiği üzere genç futbolcunun yaklaşık 1 ay sürecek olan bir sakatlığı bulunuyordu ve Fenerbahçe’ye imza attıktan sonra hemen kadroya girememişti. Tedavisine devam edilen ve takımdan ayrı bir şekilde çalışmalarını sürdüren İrfan Can Kahveci’nin, Süper Lig’in 25. Haftasında oynanancak olan Fatih Karagümrük maçında da kadroda yer alması mümkün gözükmüyor.

Göztepe Maçında Kadroda Yer Alacak

Sarı lacivertli takım, Süper Lig’in 26. Haftasında 21 Şubat Pazar günü kendi sahasında Göztepe’yi konuk edecek. Fenerbahçe’nin ara transfer döneminde Medipol Başakşehir’den kadrosuna kattığı İrfan Can Kahveci’nin Göztepe ile oynanancak olan maçta kadroda yer alması bekleniyor.

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut’un 25 yaşındaki orta saha oyuncusuna görev vermesi halinde İrfan Can Kahveci, sarı lacivertli forma ile ilk kez sahaya çıkabilecek. Maçın kısa bir bölümünde bile olsa oynama ihtimali olan İrfan Can Kahveci’yi ve kendisinin sergileyeceği performansı sarı lacivertli renklere gönül veren taraftarlarda büyük bir heyecanla bekliyor.